Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek by měl v pondělí říct, zda se vrátí

7 2003
Detroit, Pardubice - Tři dny po oslavě Dne nezávislosti by se mohl americký Detroit znovu radovat. V pondělí by měla do města motorů a hokeje doletět zpráva z Pardubic o návratu Dominika Haška do NHL. Podle agenta Riche Wintera ukončil bývalý gólman o víkendu dovolenou na Mallorce. "Počítám, že v pondělí nebo v úterý by se měl rozhodnout," řekl hráčův zástupce deníku Free Press. "Myslím, že já už odpověď znám. Ale nechci ji zveřejňovat předčasně."

Vrátí se Dominik Hašek do NHL? Své rozhodnutí by mohl oznámit už v pondělí.

Zatím ale mlčí. "Nechával jsem mu vzkaz ať se ozve, když bude chtít zařídit pracovní vízum do USA," říká Winterův český spolupracovník Jaromír Henyš. "Ještě mi nevolal."

Gólmanův mediální zástupce Roman Hozák je zřejmě v cizině a není dostupný. Hašek se měl o víkendu vrátit z dovolené na Mallorce zpět do Česka a podle Wintera by měl v pondělí nebo nejpozději v úterý oznámit, zda se vrátí do NHL.

Peníze nebo touha po hokeji?

Slavný Dominátore, který jsi loni odešel na vrcholu se Stanley Cupem "nad hlavou", proč bys riskoval ztrátu kreditu a už podruhé popřel svoje oznámení o definitivním ukončení kariéry?

Důvodů může být několik: peníze, touha po hokeji, snaha "zmizet" po in-line hokejové aféře nebo i děti, které si prý na život v Česku jen těžko zvykají.

Podle některých zdrojů utopil Hašek ve firmě Dominátor velké peníze a teď si je potřebuje vydělat zpět. "Do tak velkého podnikání by se pouštěl jen blázen," zní v zákulisí. Pokud je to pravda, osm milionů dolarů, které vyplývají z uplatnění opce na roční kontrakt, by bylo pro gólmana pořádnou finanční injekcí.

"Já si to nemyslím. Peníze jsou v tomhle případě poslední důvod," tvrdí ovšem Zbyněk Kusý, pardubický manažer a Haškův známý.

"Podle mě se mu normálně stýská po hokeji. A pokud se vrátí, pro sport to bude jedině dobře. Jak ho znám, nic nepodcení, dokáže se perfektně připravit. Se svým metabolismem a psychickou kondicí může chytat klidně do dvaačtyřiceti."

Detroit, nebo Rangers? 

Vedení Red Wings uplatnilo před 1. červencem, kdy by se Hašek stal volným hráčem, roční opci v Haškově roční smlouvě z roku 2001. Pokud však Hašek řekne NHL ano, nemusí to automaticky znamenat, že skončí v Detroitu.

Tým, jehož jedničkou byl v uplynulé sezoně Curtis Joseph, by měl totiž nyní k dispozici dva špičkové brankáře s ročním platem osm milionů dolarů. A to je zbytečný luxus i pro jeden z nejbohatších klubů celé NHL. Odejde tedy Hašek, nebo Joseph?

"Záleží na tom, jaký bychom vyjednali obchod. Manažer jedná i o možné výměně, nějaká nabídky jsme měli. Scénářů je několik," prozradil majitel klubu Mike Illitch listu Detroit Free Press.

Fanoušci Red Wings si Haškův návrat do klubu toužebně přejí. Vzpomínají na jeho šest nul v loňském play-off, v internetové anketě český gólman brankáře Josepha na hlavu porazil. I když ne všem je současná situace po chuti.

"Hašek si omotal vedení Detroitu kolem prstu," píše jeden z fanoušků. Jako první zájemce se jeví New York Rangers, kteří by nejspíš nabídli Erica Lindrose. Brankáře shánějí i v silném Coloradu, které nedávno přilákalo velké hvězdy Karyiu a Selänneho. Kde skončí Dominátor?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze