Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek chce vzít do zámoří i rodinu

16 2004
Praha - "Mám hlad po hokeji. Větší než loni," tvrdí legendární gólman Dominik Hašek. Do letní přípravy se pustil nezvykle brzy a věří, že záhy bude mít jasno i o dalším angažmá v NHL, kde byl po léta fenoménem. Návratu podřídil všechno. Na led půjde už v létě a k případnému angažmá za moře se vydá s celou rodinou.

Ottawa nebo jiný tým? Kam zamíří Dominik Hašek, pokud sežene angažmá v NHL?

"Chci hrát v týmu, který bude mít šanci na Stanley Cup," prohlásil legendární brankář na tiskové konferenci pořádané k akci Hokejbal proti drogám, jejímž je Hašek patronem.

Jisté je jen to, že už nebude chytat v Detroitu. "Mému agentovi dali volnou ruku pro jednání s ostatními kluby," řekl český brankář. V posledních dnech se spekuluje o Ottawě, Hašek však blízkost dohody nepotvrdil. "Lidé, kteří o tom píší, snad vědí víc, než já," usmál se.

"Ale Ottawa je silným týmem, který má šanci dojít hodně daleko. Bylo by fajn tam chytat," připustil nakonec. "Nechám se překvapit, jak to dopadne. Nejpozději začátkem července bych však chtěl mít jasno."

S přípravou začal devětatřicetiletý gólman toto pondělí, trénuje dvakrát denně. A v polovině července dokonce začne pilovat rozkleky a semafory v hokejové brance v plné výstroji, což je u něj v létě nevídaný jev. "Kromě exhibice po Naganu v roce 1998 jsem nebyl v Česku v brance snad deset let," říká Hašek.

Zdravotně je na tom dobře, podle svých slov už zatěžuje operované tříslo na 99 procent a necítí žádné potíže. "Do půlky srpna už mám nalajnované tréninky, pak se uvidí. Dál budu přípravu měnit podle toho, jak se budou vyvíjet jednání o kolektivní smlouvě v NHL."

Když všechno poběží podle Haškových představ a liga v zámoří začne bez výluky nebo jen po krátké stávce, přestěhuje se do USA nebo do Kanady s celou rodinou. Před rokem přitom odletěl do Detroitu sám, manželka, dcera i syn zůstali doma v Pardubicích. "Chci mít na rodinu víc času než loni. Děti půjdou do školy v Americe, to by neměl být problém. Vždyť Dominika umí líp anglicky jak česky," ohodnotil táta Hašek dceřiny jazykové znalosti.

Haškovy kluby v NHL: 1990 - 92 Chicago (a farma v Indianapolis), 1992 - 2001 Buffalo, 2001 - 2002 Detroit, 2003 po roční pauze opět Detroit (sezonu nedohrál pro zranění), 2004-2005 ?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze