Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek? Je ve skvělé kondici

18 2004
Binghampton - Kdyby NHL odstartovala podle plánu, brankář Dominik Hašek by byl připraven. Tvrdí to jeden z trenérů farmářského týmu Ottawy Ron Low, který měl možnost s Haškem strávit dva týdny v přípravném kempu na novou sezonu v nižší soutěži AHL. "Měli jsme tu dříče," říká Low.


Hašek je jeden z mála českých hráčů, kteří se rozhodli přečkat výluku v NHL za mořem. 

Kemp týmu Binghampton Senators mu dal další příležitost dostat se do formy po dubnové operaci třísel. "Pohyb měl skvělý, je ve výborný kondici" řekl Low v deníku Ottawa Citizen.

"Malí Senátoři", mezi nimiž byl i český obránce Jan Platil, či vycházející kanadská hvězda Jason Spezza, měli možnost seznámit se s Haškovým tradičním tréninkovým přístupem.

"Nevypustil jedinou střelu," dodává Low. "Pokud se mu v něčem nedařilo, zůstal na ledě dalších 25 minut po tréninku a pracoval na tom."

Po skončení kempu je Hašek připraven nastoupit do nově vzniklé soutěže OSHL (Original Six Hockey League). V ní se hraje bez červené čáry, systémem čtyři na čtyři na třikrát 17 minut. Soutěž má ale problémy. Z původních šesti zamýšlených týmů zůstaly čtyři a první přípravné zápasy nepřitáhly příliš mnoho diváků.

"Vím, že si chtěl vyzkoušet hokej čtyři na čtyři," uzavírá Low. "Dva roky pořádně nechytal. Je pro něj důležité zůstat teď ve formě."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze