Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek kvůli tříslu nedohraje sezonu

10 2004
Detroit - Hokejový brankář Dominik Hašek už v této sezoně NHL za Detroit nenastoupí. Na led ho nepustí vleklé zranění třísla. Český gólman už se začal připravovat na ledě, na začátku tohoto týdne ale na tréninku Red Wings znovu chyběl. Ve zbytku ročníku chce zranění doléčit a vrátit se zase na začátku příštího.

Od středy do soboty byl Hašek na ledě a připravoval se s trenérem brankářů Jimem Berardem. Teď však znovu odpočívá a podle vyjádření jeho klubu se do konce sezony na led nevrátí.

"Musí mít něco odchytáno, pokud chce hrát v play-off," upozorňoval v zámořském tisku Manny Legace, třetí brankář Detroitu, jenž nyní kryje záda Curtisi Josephovi.

"Na druhou stranu, Hašek je nejlepší brankář na světě. Rozchytat se ovšem potřebuje každý."

Podle Barryho Smithe, jednoho z trenérů Red Wings, měl Hašek v průběhu týdne znovu podstoupit testy. "Zatím všemi prošel," tvrdil. Vzápětí však tým opouští a sezonu dochytají Joseph s Legacem.

Hašek každý den zvyšoval dávky bruslení, trénoval chytání střel od Berarda a intenzivně protahoval nohy. Podle trenéra gólmanů už měl být brzy v pořádku. To ale v Detroitu říkali už dlouho a Hašek se zatím neobjevil na týmovém tréninku ani po víkendu hvězd.

"Pořád je v přechodném období," tvrdil stále Berard. "Ale to přechodné období už začíná být záhadné," kontroval deník Free Press. Hašek si v neděli vzal volno a v tréninkové hale se neobjevil ani o den později.

Po úterním tréninku se k dalšímu brankářovu působení vyjádřil tiskový mluvčí klubu John Hahn. "Dom dnes oznámil, že už ve zbytku sezony hrát nebude," citoval jeho slova web kanadské televizní stanice TSN. "Kariéru však ještě ukončit nehodlá," dodal Hahn.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze