Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek na led zatím nepospíchá

10 2003
Zákupy - Podle osvědčeného modelu se připravuje hokejový gólman Dominik Hašek na svůj comeback do zámořské NHL. Osmatřicetiletý hráč Detroitu oznámil nedávno po roční přestávce, že se vrací do světa velkého hokeje a už za měsíc se bude hlásit v tréninkovém kempu Red Wings. "Přípravu nijak od předešlých let neměním a na led nepospíchám. Plavu, cvičím, trochu skáču a hodně jezdím na kole. Dá se říci, že více než v předešlých letech," popsal svůj přípravný program Hašek.

Zvýšený objem tréninkových dávek na kole trochu souvisí i s komerční činností jeho firmy. Na konci měsíce Haška čeká propagační start v závodu v Kutné hoře.  I kvůli velkým vedrům, která v České republice panují, nepřipomíná jeho příprava vojenský dril.

"Neplánuji si přesně, co budu dělat a poté si to neodškrtávám," podotkl hrdina olympijského turnaje v Naganu. Důležité prý je, aby se se cítil dobře fyzicky i psychicky. "Odpočívat ale moc nemusím, protože ten rok byla dostatečně dlouhá doba," narážel Hašek s úsměvem na svou přestávku v kariéře, která měla být původně definitivním odchodem z hokeje.

Kompletní brankářské vybavení má v plánu obléct až týden před odletem.  Na rozdíl od řady českých hokejistů působících v zámoří dvojnásobný držitel Hartovy trofeje pro nejlepšího hráče základní části NHL a šestinásobný vítěz ankety o Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře ligy nespoléhá na rady žádného kondičního trenéra.

"Sám vím nejlépe, jak se připravit. U brankářů je to navíc trochu odlišné než u hráčů v obraně či v útoku. Není důležitá síla, ale mrštnost, rychlost a flexibilita," zdůraznil
Hašek. Fyzicky připraven však musí být také. "První týden v tréninkovém kempu je totiž nejdůležitější přežít," podotkl odchovanec pardubického hokeje.

Hašek stále neví, jestli bude na začátku v Detroitu sám, či jestli na led s ním bude chodit i dosavadní jednička Curtis Joseph. Vedení Red Wings se totiž stále nedaří brankáře s osmimilionovým platem vyměnit. "Samozřejmě, že mě to zajímá. Na druhou stranu je to ale jen věc organizace klubu a nechci do toho vůbec zasahovat," řekl Hašek. Generální manažer Ken Holland již několikrát uvedl, že by tento problém rád do začátku tréninkového kempu vyřešil.

Druhou nejistotou je, zda Hašek do zámoří odletí sám či s rodinou. Konečné rozhodnutí ještě nepadlo. "Stále se radíme. Nejen já s manželkou, ale i s pedagogy a učiteli. Řekli jsme si, že nadcházející týden se musíme definitivně rozhodnout," přiznal Hašek.

Až poté prý začne řešit, kde bude v Detroitu bydlet. "To není velký problém, s tím si hlavu nelámeme," mávl rukou.  Uklidnění do přípravy mu v minulých dnech přineslo rozhodnutí státní zástupkyně, která pozastavila jeho trestní stíhání za incident z inline hokeje, při kterém Hašek napadl a zranil protihráče.

Momentálně mu tak hrozí pouze pokuta v přestupkovém řízení. "Jsem rád, že celá situace je ukončena. Vydal jsem ale jedno prohlášení a více už k tomu nechci říci," stručně poznamenal Hašek.

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze