Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek naznačil, že odloží konec

18 1999
P r a h a - Hokejový brankář Dominik Hašek poprvé naznačil, že může změnit rozhodnutí skončit po sezoně s kariérou. "Všechno je otevřené, jestli budu dlouhodobě zraněný, možná se vrátím, nic není definitivní," prohlásil v sobotu na tiskové konferenci po vyhlášení ankety Sportovec roku.

Úmysl skončit s hokejem oznámil Hašek v červenci a od té doby stále ujišťoval, že je v názoru pevný. Před pár týdny dokonce v Americe svolal novináře, aby jim sdělil, že stále trvá na svém.

Sobotní prohlášení vneslo do věci nové světlo.

Slavnému gólmanovi se nevydařil úvod soutěže a po devíti zápasech v NHL si poranil třísla. K poslednímu zápasu nastoupil 29. října a stále není zcela fit. "Je to lepší než před dvěma měsíci. V tomhle roce se už na ledě neobjevím, ale doufám, že to vyjde v příštím tisíciletí."

Odborníci nejsou jeho váháním příliš překvapeni. "Nedivím se. Až se bude loučit, bude chtít mít za sebou brilantní sezonu," řekl Jaromír Henyš, blízký spolupracovník Haškova agenta Riche Wintera.

Ani Zbyněk Kusý, Haškův přítel a generální manažer Pardubic, neví, jak je Haškovo váhání hluboké. "Je to věc jeho a rodiny. Je ve věku, kdy si to dovede zhodnotit sám," řekl Kusý. "S troškou humoru můžu říct, že když by chtěl pokračovat, tak bych udělal všechno pro to, aby to bylo v Pardubicích. Ale vím, že je to nadsázka. Zatím jsme se jen bavili, v jaké pětce bude hrát ve veteránském týmu. Hašek chce Stanley Cup a v Pardubicích mu ho všichni přejí."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze