Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek nemohl dospat, tolik se těšil na led

8 2003
Detroit - Probudil se v pět hodin ráno a už nezabral. "Nemohl jsem dospat," prozradil. Tak moc se Dominik Hašek těšil, až vyjede zpátky na led se spoluhráči, s nimiž před rokem vyhrál Stanley Cup. Fenomenální gólman se v pátek znovu postavil do hokejové branky, už týden před začátkem tréninkového kempu.

Být stejně dobrý jako dřív, to je motivace pro Dominika Haška, který se po roční pauze vrací do NHL. Hokejová legenda získala šestkrát Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát Hartovu cenu pro nejužitečnějšíého hráče. Posledním úspěchem českého gólmana byl zisk Stanleyova poháru.

Zámořští novináři pozorovali staronovou posilu Detroitu na prvním neformálním tréninku, víc jak čtrnáct měsíců ho neviděli v hokejové brance. "Vypadal čerstvě a byl hbitý jako vždy," napsal deník Detroit News.

"Cítil jsem se fajn, ale chvíli potrvá, než chytím formu. Chce to dost práce, v pátek jsem trénoval jen půl hodinky," řekl dopisovateli listu.

V ročence prestižního časopisu The Hockey News, kde jsou seřazeni všichni hokejisté podle předpokládané výkonnosti, se umístil Hašek za Forsbergem, Lidströmem a další pěticí hráčů na osmém místě. Naváže Dominátor na výkony, které jej pasovaly na možná nejlepšího brankáře historie?

"Sám si nasadil vysokou laťku, očekává od sebe hodně," řekl zámořským novinářům Steve Yzerman, kapitán Red Wings.

Hašek v létě čelil v Česku obvinění z trestného činu poté, co napadl při utkání v in-line hokeji protihráče Martina Šílu. Spekulovalo se i o tom, že se vrací kvůli potížím v podnikání. V Detroitu si v příští sezoně vydělá osm milionů dolarů.

Sám gólman zámořským médiím tvrdí, že k návratu do NHL ho pohnulo sledování zápasů Stanleyova poháru. "Předtím jsem o návratu neuvažoval. Ale když jsem se díval na záznamy z play-off, cítil jsem ty emoce, i když se hrálo tisíce kilometrů od mého domova. A řekl jsem si: Chci ještě hrát."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze