Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek nesmí běhat, aby mu neotekly nohy

4 2001
Brno - Zatím jen v roli organizátora se po nemoci představil hokejový brankář Dominik Hašek při Dnu Dominátora, který se v sobotu uskutečnil v Brně. Součástí akce byl i hokejový turnaj žáků Brna, Znojma a Třebíče na umělé ploše, kde si změřili síly v utkání osobností i hokejisté Patrik Eliáš, Dušan Salfický a Martin Havlát. Hašek ještě po pobytu v nemocnici nezačal trénovat, lékaři mu nedoporučují větší námahu. "Cítím se už velmi dobře, nechybí mi optimismus. Rád bych si zahrál i hokej, bohužel ještě nemohu," litoval.

"V současné době pouze plavu v bazénu, běhat nesmím, aby mi neotekly nohy. Určitě mám delší tréninkový výpadek, na který nejsem z minulosti zvyklý. Situace se ale vyvíjí tak, že bych měl stihnout přípravný kemp," tvrdil Hašek. Nikdy v minulosti neměl v červenci a v srpnu připraven tréninkový plán.

"V letních měsících jsem si vždy řídil přípravu podle chuti. Hrál jsem tenis, squash, v srpnu více jezdil na kole a do cvičení jsem zařadil kliky na posilování," dodal Hašek.

Jeho srpnový program bude pokračovat propagační akcí v Chomutově, poté odletí s rodinou do Detroitu, kde si chce obstarat bydlení a pro syna zařídit, aby měl kde hrát hokej. Potom se ještě vrátí domů a do USA na novou sezonu odcestuje koncem srpna nebo začátkem září.

Momentálně se Hašek nezabývá otázkou, zda bude ve svém novém působišti v Detroitu jedničkou. Netrápí ho ani, zda bude mít stejný post při olympijském turnaji v Salt Lake City. "O těchto otázkách se nechci zatím bavit. Moje působení v Detroitu záleží na manažerech a vedení klubu," řekl.

I v otázce olympiády nechá volnou ruku trenérům. "Nyní je na vše nesmírně brzy. V každém případě ale považuji za lepší, když jeden brankář odchytá celý turnaj," pravil Hašek. Právě blížící se olympiáda svazuje pravidelná letní utkání hvězd, neboť zámoří si pečlivě hlídá, aby se Češi nebo Rusové tajně nepřipravovali na turnaj v Salt Lake City.

"Není nám zapotřebí, abychom se scházeli na nějakých výcvikových táborech před olympijskými hrami, a také jsme byli jednoznačně proti takové přípravě. V Americe čas na společnou přípravu také není," dodal Hašek.

Hokejový gólman strávil dva týdny v pardubické nemocnici, kde pobýval kvůli  virovému onemocnění způsobeným pravděpodobně infekcí. Domů ho lékaři propustili 19. července, od té doby se léčil ambulantně.

Hokejový gólman Dominik Hašek je obklopen fanoušky, kteří od něj chtějí podpis. Brankář Detroitu se představil příznivcům v Brně při tradičním "Dni Dominátora."

Hokejový gólman Dušan Salfický se občerstvuje po exhibičním hokejovém zápase na umělé ploše v rámci Dne Dominátora.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze