Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek o všem stále přemýšlí

27 1999
B u f f a l o - Hokejový brankář Dominik Hašek ujistil, že po sezoně chce skončit s hokejem, ačkoliv před týdnem své rozhodnutí zpochybnil. Gólman Buffala odchytal v sezoně jen devět zápasů, od konce října stojí kvůli zranění třísel. "Nečekám, že budu zraněný do konce sezony. Přemýšlím o všem, ale rozhodnutí jsem ještě nezměnil," prohlásil Hašek.

Před týdnem na tiskové konferenci po vyhlášení ankety Sportovec roku přitom naznačil, že si ještě není jistý, zda skončí. "Všechno je otevřené, jestli budu dlouhodobě zraněný, možná se vrátím, nic není definitivní," řekl tehdy. V Americe spekulace kolem Haškovy budoucnosti nekončí.

Novinář Jim Kelley z deníku Buffalo News naznačuje, že za Haškovým váháním může stát snaha pokračovat jinde nebo za víc peněz. "Dostává se do pozice, z níž by mohl diktovat buď výměnu do jiného města dle své volby, nebo zvýšení platu," prohlásil Kelley. Hašek se v minulých dnech sešel s vedením klubu.

Na veřejnost se dostalo pouze oficiální sdělení, že o jeho budoucnosti se bude mluvit, až se brankář uzdraví. Na Haškově místě se dobře chytil mladý gólman Martin Biron, který vyhrál téměř dvě třetiny zápasů, v nichž nastoupil. Biron je připraven uvolnit Haškovi místo.

"Až se vrátí, prostě zaplní mezeru, kterou tu nechal. Mám se od něj co učit," řekl Biron. Pokud by však Hašek přece jenom chtěl hrát dál, možná by stejně odešel do jiného klubu. Předpokládá se, že by Buffalo napsalo před letním rozšiřovacím draftem na listinu chráněných hráčů spíš perspektivního Birona.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze