Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek prý přemýšlí o návratu do NHL

24 2003
Detroit - Podle internetových stránek stanice TSN uvažuje hokejový brankář Dominik Hašek o návratu do NHL. Opční právo na Haška má Detroit a pokud ho nevyužije, bude olympijský vítěz volným hráčem. Osmatřicetiletý gólman skončil s kariérou loni poté, co získal s tímto klubem Stanleyův pohár a je s ním prý stále v kontaktu. "Dominik byl s Red Wings v uplynulých několika týdnech několikrát v kontaktu. Vážně se bavili o možnosti, že by se vrátil zpátky, ale Dominik konečné rozhodnutí neučinil," řekl Haškův agent Rich Winter.

Podle některých zdrojů této kanadské televize je prý Haškův comeback téměř jistý. Detroit má stále na Haška opční právo na nadcházející ročník a s tím má generální manažer Ken Holland velké dilema. Při podpisu by měl olympijský vítěz z Nagana zajištěný příjem osm milionů dolarů. Jestliže Red Wings opci neuplatní, jejich bývalá opora se stane volným hráčem a bude k dispozici také ostatním týmům. Po ukončení kariéry Patricka Roye řeší vážně brankářskou otázku například Colorado.

Haškův mediální zástupce Roman Hozák potvrdil, že olympijský vítěz z Nagana se opravdu v uplynulých dnech na nejmenovaném místě v Evropě sešel se zástupcem Detroitu. "Obě strany se ale dohodly, že prozatím nebudou zveřejňovat žádné
další informace, které ze vzájemné schůzky vyplynuly," podotkl Hozák.

Situaci Detroitu komplikuje fakt, že loni podepsal tříletý kontrakt s gólmanem Curtisem Josephem. Gólman, jenž nepomohl Red Wings k postupu ani přes první kolo play off přes Anaheim, si během této doby vydělá 24 milionů dolarů a má ve smlouvu klauzuli, že nemůže být vyměněn.

"Je to Kennyho nejhorší noční můra. Co s Haškem, když je Curtis Joseph další dva roky pod smlouvou? Nemůže přece platit kolem 17 milionů jen za brankáře. Navíc Hašek nehrál rok a půl," komentoval jeden nejmenovaný generální manažer situaci kolegy Hollanda. Zástupci Detroitu se na dotaz TSN nechtěli k tomuto
scénáři vyjadřovat, ale zmiňovaný utajený generální manažer prohlásil, že při víkendovém draftu v Nashvillu nad touto otázkou Detroitští hodně přemýšleli.

"Je to opravdový problém. Na lidi v Detroitu to hodně zapůsobí. Když si vzpomenou na Haška, tak jde o brankáře, který jim vychytal Stanley Cup. S Josephem si spojí porážku s Anaheimem v prvním kole. Není to sice spravedlivé, ale takto fanoušci uvažují," navázal utajený zdroj TSN.

Red Wings mají několik alternativ, pokud by se Hašek rozhodl k návratu. Mohou nevyužít opce a doufat, že Hašek neposílí žádného z jejich největších rivalů. Pravděpodobnější scénářem prý je, že Detroit opce využije a pokusí se dohodnout na Haškově výměně do klubu, který Red Wings bude vyhovovat. V tomto případě by ale zřejmě klub musel platit stále půlku z Haškova příjmu a byly by to čtyři miliony navíc z jejich rozpočtu. Nepravděpodobné je, že by Joseph ustoupil od své klauzule o neprodejnosti i že by v Detroitu působil spolu s Haškem.

Samotný osmatřicetiletý hráč před třemi týdny svůj návrat do hokejového kolotoče odmítl. "V novinách jsem si sice přečetl, že by údajně zájem byl, ale nikdo mě zatím
nekontaktoval. A přiznám se, ani já teď o tom v současné době nepřemýšlím," vysvětlil Hašek. V perfektní fyzické kondici - zejména jízdou na kole, squashem či inline hokejem, se ale přesto stále udržuje.

Hašek v současné době žije v Pardubicích a dění kolem jeho osoby rozvířila aféra v in-line hokeji. Za zranění protihráče Martina Šíly čelí obvinění z pokusu o ublížení na zdraví.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze