Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek se těší, až přijede Buffalo

12 2001
Detroit - (Od zvláštního Zpravodaje MF DNES) Po perném večeru s trpkým koncem se hokejový brankář Dominik Hašek netvářil naštvaně. Po porážce od Calgary si v posilovně odcvičil své kolečko, vysprchoval se a vzal si oblek. "Nemůžete mít pokaždé posvícení," řekl smířlivě. Na úvodním utkání v Detroitu vám záleželo. Nevypadáte smutný nebo naštvaný. "Nemůžu z toho dělat tragédii. Může to pro nás být upozornění. Takhle profesorsky se hrát nedá."

Teď jste se utkal s Turkem, v pátek máte doma Buffalo, váš bývalý tým. V sobotu hrajete v New Yorku, kde za Islanders chytá Osgood, jehož jste odsunul z Detroitu. A pak přiletí Philadelphia s Čechmánkem. Samá nevšední partie...
Čeká mě toho hodně. Nejblíž je Buffalo, proti němu bych se chtěl vytáhnout. Ale oni taky budou mít velkou motivaci nasypat mi pár gólů. A dál se zatím snažím nemyslet.

Už jste dohnal letní tréninkovou ztrátu?
Cítím se výborně, i když fyzička ještě není dokonalá. V přípravném táboře jsme hráli dost zápasů, já jsem chtěl víc potrénovat. A nemoc je dávno pryč.

Sehrál jste se už s obránci?
Trenér Bowman to hraje přes dva beky. Na každé oslabení chodí Lidström a Chelios, odehrají skoro půl zápasu. Snad jim vydrží zdraví.

Povídalo se, že chystáte změnu na výstroji...
Připravují mi novou přilbu, mám na ní osmiválcový motor, protože jsme tým z města automobilů. Ale jinak zůstane stejná, i s košíkem. Je jen pomalovaná, i když ještě není hotová. Zatím tam je moc stříbrné barvy. Chtěl jsem víc bílé a červené, to jsou barvy týmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze