Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek se vzdal tří milionů ze svého platu

13 2004
Detroit - Český brankář Dominik Hašek se dohodl s vedením Detroitu a vzdal se tří milionů dolarů z platu, jenž mu zaručuje lukrativní smlouva v zámořském klubu. "V lednu mi řekl, že nic nechce, dokud nebude schopen hrát," řekl manažer Ken Holland. Olympijský vítěz z Nagana musel v únoru kvůli zranění třísla předčasně ukončit sezonu.

Poslední splátku mzdy dostal Hašek 9. ledna a celkem inkasoval o něco málo více než tři miliony ze svého šestimilionového platu.

"Myslím, že Haškovo gesto je obdivuhodné," ocenil přístup devětatřicetiletého gólmana generální manažer Holland.

"Vypadá to, že v naší branži jsme všichni cyničtí, ale tady je příklad člověka, o němž to neplatí. Dominik je jeden z nejférovějších lidí, které jsem potkal," řekl v té souvislosti o Haškovi jeho agent Ritch Winter.

A Holland jeho slova doplnil: "Dominik se nevrátil kvůli penězům. Mohl by tu klidně ty další tři měsíce zůstat a počkat si na peníze, ale nechtěl. Přišel do mé kanceláře a řekl: Nemůžu splnit, co jsem slíbil, a proto už nechci brát peníze. Jeho gesto snad v profesionálním sportu nemá precedens, vysekl českému gólmanovi poklonu generální manažer Detroitu.

Hašek v roce 2002 získal s Detroitem Stanleyův pohár a s hokejem skončil, loni se však po roční pauze do zámořské ligy nečekaně vrátil.

V této sezoně však odchytal jen čtrnáct zápasů s průměrem 2,2 branky na utkání. Začala jej zlobit třísla a naposledy se v utkání postavil do branky 8. prosince.

Od té doby se Hašek snažil vyřešit své zdravotní problémy, ale 10. února sezonu definitivně odepsal. Konec kariéry však český brankář neohlásil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze