Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek se znovu vrátil do Detroitu. Ale jen na oslavu

Dominik Hašek se letos po zisku Stanley Cupu rozloučil s kariérou. Prý definitivně. | foto: Reuters

10 2008
Když se v Detroitu slavnostně vztyčovala vlajka připomínající triumf ve Stanley Cupu, na ledě nechyběl. Nebyl ale připraven nastoupit proti Torontu, místo rudého dresu měl oblečený tmavý oblek. Dominik Hašek si prožil svou poslední hokejovou slávu.

Stejně jako útočník Dallas Drake, který rovněž po zisku stanley Cupu ukončil kariéru. A na rozdíl od šestačtyřicetiletého Chrise Cheliose, který ještě chce jednu sezonu odehrát.

"Řeknu vám jednu věc. Určitě mi nechybí tréninkový kemp. To je nejhorší část sezony," řekl Hašek před zámořskými novináři s úsměvem. "Zápasy, to je něco úplně jiného," přiznal.

Dominik Hašek musel na ledě Joe Louis Areny prožít déjà vu. V podobné situaci už totiž jednou byl. V roce 2002 po zisku Stanley Cupu také ukončil kariéru. Pak si to ale rozmyslel, začal znovu chytat a pomohl Detroitu vybojovat pohár znovu.

Nemá už v hlavě plán na další návrat? "Se svým rozhodnutím jsem spokojený. Cítím jsem skvěle. Udělal jsem dobře, když jsem se s NHL rozloučil," ubezpečuje třiačtyřicetiletý Hašek.

"Samozřejmě cítíte smutek, když nevidíte každý den svoje kamarády, ale jsem spokojený s tím, že jsem se vydal jiným směrem," cituje Haška list Detroit News.

Když se na jaře vrátil do Česka, měl Hašek ambiciózní plány se svou firmou Dominator. Jenomže záhy zjistil, že své záměry bude nucen přehodnotit. Společnost prodělávala třicet tisíc denně, tak její činnost raději pozastavil - více ZDE.

Co tedy dělá? Zatím si podle svých slov užívá hokejového důchodu. Hodně jezdí na kole, dvakrát týdně hraje plážový volejbal a teď přiletěl do Detroitu na svoji poslední hokejovou oslavu.

Při vztyčování vlajky vítězů Hašek na ledě nechyběl

"Bylo neobyčejné ještě jednou oslavit ten moment, být na ledě se všemi spoluhráči. No, teď je to pryč a pro bývalé spoluhráče začíná boj o Stanley Cup znova," povzdechl si Hašek.

Detroitu bude držet palce, ale neočekává, že by zápasy sledoval naživo. "Nebudu vstávat ve tři ráno, ale když budou hrát nějaký odpolední zápas, podívám se," řekl.

Hašek kromě návštěvy slavnosti v Detroitu přijel i za synem Michalem, který začal studovat na Michiganské státní univerzitě. V neděli pak poletí s Red Wings na zápas do Caroliny a v úterý se zúčastní slavnostního přijetí týmu u prezidenta George Bushe.

První zápas Red Wings, doprovázený kromě vztyčení vlajky vítězů i koncertem rockové legendy Def Leppard, ale Haškovi a hlavně hráčům Detroitu moc radosti nenabídl. Z Hockey Townu si odvezlo všechny body za výhru 3:2 Toronto - více ZDE.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze