Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek si bude užívat Stanley Cup v soukromí

Dominik Hašek | foto: Reuters

7 2008
Zatímco před šesti lety si Dominik Hašek vychutnával svůj první zisk Stanleyova poháru v Pardubicích společně s fanoušky, letos bude oslava triumfu výrazně komornější. Proběhne na soukromé party v Praze.

Veřejné oslavy absolvoval společně s dalšími šampiony z Detroitu Jiřím Hudlerem a Tomášem Kopeckým pouze dnes ve Vsetíně.

"Dělal jsem veřejné oslavy v roce 2002, takže teď budu mít jen soukromou zahradní party v Praze pro sto, sto padesát lidí. Oslavy pro fanoušky už jsem jednou zažil, vím, jaké to je, a jsem jen dneska na Jirkových. Já jsem se soustředil na to, abych pozval kamarády a blízké," řekl Hašek v rozhovoru s novináři při show ve Vsetíně.

V držení bude mít svou poslední trofej ze zámoří. Vedle dvou triumfů ve Stanley Cupu získal v NHL i 13 individuálních cen. "Je to naposledy, s NHL jsem se rozloučil, takže si to chci pořádně užít. Je to hezký. Jsem rád, že to Jirka udělal takhle veřejný, že si to člověk prožije s lidma. Potom už jen domů, bude to privátnější," navázal olympijský vítěz z Nagana.

Zda v hokeji řekl poslední slovo, není jisté. V nadcházející sezoně chytat určitě nebude, další je zahalena tajemstvím. "Uvidíme za rok," komentuje Hašek spekulace o možném dalším návratu alespoň na Starém kontinentu, které podpořil i jeho osobní trenér Josef Bruk.

I Hudler si dokáže představit Haškův comeback. "Já jsem mu to říkal hned, že mu nevěřím ani slovo," vracel se Hudler k okamžikům po oznámení o konci gólmanovy kariéry.

Nevěří, že Hašek dokáže bez hokeje vydržet. "Hašana mám rád jako člověka i hokejistu, je to legenda. Se vším respektem k němu neříkám, že by kecal, ale nedokážu si ho představit, že by nešel ráno do šatny, jak to miluje, neudělal si půl hodiny strečink, dal si to svoje kafíčko... Nevím, jak to bude. Dávám jeho návratu rok, maximálně dva," smál se Hudler.

Jisté je, že Haškovým oceněním není úplný konec, protože v NHL má v budoucnu rezervované místo v Síni slávy. "Dneska o ničem takovém nepřemýšlím. Uvidím, co bude," prohlásil Hašek.

Jakoukoli budoucnost Hašek v těchto dnech neřeší a těší se ze Stanley Cupu. "Každý z nás ho máme na čtyřiadvacet hodin, takže dneska to je pro Jirku a my se mu to snažíme udělat co nejkrásnější, protože vím, jaké to je, když jsem to měl v Pardubicích. Je to taková tradice, že za ním my ostatní spoluhráči přijedeme a je to Jirkův den," navázal Hašek.

Atmosféra na oslavě ve Vsetíně se olympijskému vítězi z Nagana z roku 1998 hodně líbila. "Věděl jsem od od Jirky, jaké je to na Valašsku. Lidi a hokejisti tady k sobě měli strašně blízký vztah," prohlásil Hašek, který se vyfotil i s pardubickým dresem z roku 1989, kdy slavil mistrovský titul.

"Přinesl ho nějaký fanoušek, hned jsem si to všechno vybavil," usmíval se třiačtyřicetiletý gólman.
V pátek v Praze už si bude vychutnávat poklidnou oslavu.

"Dělám to proto, aby si to všichni, i děti, užili a každý ze známých mohl vyfotit, kdo neměl tu příležitost v roce 2002. Někdo byl tehdy zklamaný, protože se Stanley Cup hodil kolem pátý do bazénu a ten strážce, který tu je i teď, se naštval a odnesl to," uzavřel Hašek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze