Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek si už popovídal s Josephem

3 2003
Detroit, Praha - K tomu setkání se schylovalo dlouho. Hokejoví brankáři Dominik Hašek a Curtis Joseph na sebe narazili v kabině týmu Detroit Red Wings. Haškův návrat do NHL po ročním odpočinku vytlačil Kanaďana Josepha z mužstva. Než klub Josepha vymění, budou se oba muži míjet v šatně Red Wings. Ve středu se proti sobě poprvé postavili tváří v tvář.

Nestrhla se skandální scéna, nekřičelo se. Gólmani se ani kamarádsky neobjímali.

Scénu popsal deník Detroit Free Press: „Joseph v civilu seděl u své přihrádky, když Hašek přikráčel z ledu k té své, jež se nachází jen kousek opodál. Mrkli na sebe. Joseph natáhl pravici o nanovteřinu dřív. Potřásli si rukama a chvíli si povídali.“

Hovor trval asi tři minuty. Joseph pak odešel. On ani Hašek se v dané situaci necítí nejlíp. Dvě jedničky s platem přesahujícím v přepočtu 200 milionů korun nemohou v jednom mužstvu zůstat.

Detroit nechal Josepha na listině volných hráčů, odkud si ho v pátek při draftu nechráněných hokejistů smí vyzvednout jakýkoliv tým v NHL. Vzhledem k jeho vysoké gáži a k finanční nouzi v soutěži však po něm zřejmě nikdo nesáhne.

Nebýt nejistoty ohledně jednání o nové kolektivní smlouvě mezi hráči a majiteli klubů, jistě by se po něm některý ze soupeřů Detroitu vrhnul. NHL však prochází divným obdobím...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze