Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek si v Detroitu koupil dům, syn hrál hokej

18 2001
Karlovy Vary - Do Karlových Varů přiletěl soukromým letadlem pár hodin před slavnostním vyhlášením. Podíval se do sportovního obchodu jeho jména, pobavil se při vyhlášení Zlaté hokejky. A pak rovnou zpátky na letiště a do Pardubic. Hokejový gólman Dominik Hašek má nabitý program. "V pátek jsem se vrátil z Detroitu. Ani jsem do Varů nebral manželku, jsme hodně utahaní," přiznal Hašek. Nestihl tedy společné setkání olympijského týmu, s realizačním týmem se však na chvilku uviděl během slavnostního večera.

Co všechno jste v Detroitu zařídil?
Sehnal jsem si bydlení. Je to pěkný barák mezi letištěm a halou, v okolí bydlí většina hráčů Detroitu. Potom jsem zapsal děti do školy, syna Míša už si navíc zatrénoval s místním hokejovým týmem. A potom mě s celou rodinou pozval na baseball šéf našeho týmu. Zašel jsem také ke klubovému lékaři na kontrolní testy.

Jak jste na tom se zdravím? Jste fit po virovém onemocnění?
Cítím se dobře, lepší se to. Jezdím na kole, zrovna včera jsem ujel tak deset kilometrů.

A můžete už běhat?
To zatím ne. S běháním to chce opatrně, to jsou větší nárazy. Ale příští týden bych s tím chtěl pomalu začít.

Stačíte se pořádně připravit na nadcházející sezonu?
Takový dlouhý výpadek musí být znát. Budu spokojený, když se budu cítit stoprocentně zdravý, až začně zámořský kemp. Snad to bude v pohodě.

Ve Varech toho asi moc nestihnete...
Vlastně nic. Akorát jsem zašel do jednoho z mých obchodů Hašek Sport, tenhle poslední jsem ještě kvůli předešlé nemoci nestihl navštívit. Pak Zlatá hokejka a letím zpátky do Pardubic.

Dominik se objevil na vyhlášení Zlaté hokejky

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze