Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek věnoval chudým dětem milion dolarů

29 2001
B u f f a l o - Český hokejový brankář Dominik Hašek se rozhodl založit nadaci a věnovat na její konto milion dolarů. Fond s názvem 'Haškovi hrdinové' bude v Buffalu financovat přípravu talentované mládeže ze sociálně slabších rodin. Hašek nadaci do začátku věnuje nejvyšší částku, jakou kdy přispěl sportovec v Buffalu na charitativní účely.

"Ne každý kluk nebo holka jsou na tom tak dobře, jako moje děti," uvedl Hašek, který vychovává dceru a syna. "Chci vytvořit takové podmínky, v nichž se talentovaným dětem dostane kvalitního tréninku a budou mít dobré vybavení. Zkušení kouči by už neměli být výsadou pro ty, kteří si to mohou dovolit," plánuje gólman.

Na nadaci, která začne fungovat v září, bude dohlížet zvláštní rada. Program je určen pro děti od šesti do 14 let. V budoucnu by se měl projekt rozšířit i na mládež do osmnácti let a týmy z regionu by se měly navzájem utkávat.

Podle majitele Sabres Johna Rigase jde o výjimečný počin. "Myslím, že Dominik vyjádřil své pocity, které ho váží k našemu městu. Nejde jen o peníze," domnívá se Rigas. Hašek už v minulosti v Buffalu sponzoroval program na výuku bruslení.

"Jednoho dne se s rodinou vrátím do své vlasti. Srdcem ale zůstanu v Buffalu a doufám, že program, který jsem se rozhodl financovat, přinese radost mnoha dětem i jejich rodičům," dodal Hašek.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze