Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek vzbudil v Buffalu novou naději

22 1999
B u f f a l o - Vesměs radostně a s nadějemi přijali spoluhráči Dominika Haška i trenér Buffala Lindy Ruff gólmanovo rozhodnutí ještě zvážit konec kariéry. Český hokejový brankář mírně zpochybnil své rozhodnutí z letošního července, že po této sezoně skončí s aktivní činností, na sobotní tiskové konferenci po slavnostním vyhlášení české ankety Sportovec roku v Praze na Žofíně, kde se nečekaně objevil. "Bylo by to skvělé," vyhrkl kapitán Sabres, útočník Rob Ray.

"Je nejlepší," dodal Ray na adresu nejlepšího gólmana NHL v pěti ze šesti uplynulých sezon. Hašek má jako jediný brankář doma dvě Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče NHL.

"To by byla paráda," prohlásil kouč Ruff. "Ovšem nechci dělat unáhlená rozhodnutí do té doby, než to bude definitivní. Každý má právo se rozhodnout podle svého nejlepšího svědomí, což Hašek určitě udělá," pravil. "V tomto velkém byznysu, jakým je NHL, není nikdy nic definitivní. Uvidíme," uvedl Ruff, jenž se domnívá, že se na Haškových myšlenkách vážně podepsalo současné zranění.

"Určitě to hraje velkou roli," míní Ray. "Podle mého názoru si to nechá projít hlavou. Všichni bychom byli hodně překvapeni, kdyby zůstal ještě rok, i když se tomu snažíme věřit," řekl kapitán za všechny spoluhráče.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze