Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hašek zbil soupeře při in-line hokeji

19 2003
Pardubice - Dominik Hašek zranil protihráče a hrozí mu trestní stíhání. Olympijský vítěz z Nagana a loňský vítěz Stanley Cupu neudržel při zápasu extraligy in-line hokeje nervy na uzdě a po jednom ze soubojů napadl protihráče, surově jej zbil a postižený teď leží v nemocnici se zlomeným nosem, zhmožděnou krční páteří a s otřesem mozku... K incidentu došlo v neděli v Pardubicích, při utkání týmů Bonfire Střída, jehož barvy hájí i Hašek, a SK IHC Pardubice.

"Nehezkým koncem nedělních utkání byl opakovaný zákeřný atak hráče Bonfire Dominika Haška na hráče SK IHC Martina Šílu, při kterém musela zasahovat rychlá záchranná služba. Celý incident bude mít dohru před disciplinární komisí," informuje o incidentu oficiální server České asociace in-line hokeje.

Podle dostupných informací Hašek po jednom ze soubojů napadl protihráče Martina Šílu, několikrát jej udeřil hokejkou do hlavy a Šíla byl následně převezen do nemocnice. Hašek prý navíc udeřil několik dalších hráčů, kteří se mu snažili v bitce zabránit, a své jednání doprovázel slovními výpady a hrubými nadávkami.

Haškovy konflikty se zákonem
1995 - rychlá jízda, navíc pod vlivem alkoholu v Buffalu. Hašek musel odpracovat 100 hodin veřejných prací a zaplatit pokutu 850 dolarů.
1997 - Hašek napadl novináře listu Buffalo News, urážel ho a roztrhl mu límec. Nelíbil se mu článek, který o něm novinář napsal během play-off proti Ottawě. Hašek se omluvil, ale ve třech utkáních nemohl nastoupit.

1998 - Hašek havaroval kvůli nepřiměřené rychlosti se svým ferrari mezi Sečí a Zbohovem na Chrudimsku, alkohol nebyl zjištěn.Hašek zaplatil 1000 Kč pokutu.
                                  zdroj: ČTK

"Oba upadli, byl to normální zákrok, při kterém Hašek vstal, udeřil Šílu hokejkou do obličeje. Ten upadl na zem do bezvědomí. Hned na něj Hašek zaklekl a začal ho mlátit bezdůvodně zezadu hokejkou do hlavy," popisuje pro Radiožurnál incident jeden z aktérů utkání, který si nepřál být jmenován.

Sám Hašek v tiskovém prohlášení pro agenturu ČTK uvedl, že celé situaci předcházel soupeřův úmyslný faul. "Byl jsem protihráčem úmyslně faulován krosčekem zezadu do ledvin. V daný okamžik jsme ani já, ani on neměli puk v držení a ani nebyl v našem dosahu, navíc ani v následujících okamžicích nemohlo dojít k žádné brankové šanci," napsal.

"V každém případě mě mrzí, že v následující potyčce došlo k jeho údajnému zranění. Pokud to tak je, přeji mu brzké uzdravení," dodal bývalý úspěšný brankář. K průběhu konfliktu se dále nevyjádřil.

„Policie nyní prověřuje, zda byl spáchán trestný činu ublížení na zdraví,“ řekla Dana Dolanová, tisková mluvčí pardubické policie. "K souboji mezi hráči došlo, ale rozhodně to nebyl faul. Naopak ze strany Haška šlo o jednoznačný záměr protihráče zranit," tvrdí předseda komise rozhodčích České asociace in-line hokeje Tomáš Würtherle, který utkání řídil.

Více se o Haškově incidentu dočtete v úterní MF DNES.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze