Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek zopakoval: Po sezoně končím

17 1999
M o n t r e a l - Český hokejový brankář Dominik Hašek nemá od letošního léta, kdy oznámil úmysl ukončit kariéru, pokoj. Na každém kroku jej novináři zasypávají otázkami, zda si své rozhodnutí nerozmyslel a co hodlá dělat, až s hokejem skončí. Hašek se nenechává vyvést z míry a trpělivě opakuje, že letošní sezóna v Buffalu je jeho poslední. "Své rozhodnutí jsem nezměnil a nezměním," prohlásil Hašek před začátkem sobotního zápasu proti Montrealu.

Čtyřiatřicetiletý gólman se chce po skončení sezóny vrátit zpět do vlasti, aby jeho děti, devítiletý Michal a čtyřletá Dominika, mohly navštěvovat české školy. "Oba mluví anglicky i česky, ale angličtina jim jde lépe, protože ji používají deset měsíců v roce," konstatoval olympijský vítěz z Nagana.

"Dohodli jsme se s jedním učitelem, že za námi v lednu přiletí do Spojených států a bude děti připravovat na českou školu," prozradil Hašek. Zatím nemá jasnou představu, co by mohl po skončení kariéry dělat. Rád by se věnoval obchodu, a to pokud možno v oboru, to jest v hokeji. Ještě než se rozloučí s kariérou, rád by si splnil jeden velký sen, kterým je vítězství ve Stanleyově poháru.

"Jsem kvůli tomu už dlouho pod velkým tlakem. V Buffalu se o tom hodně mluví. Můžeme se o tom bavit až příští rok v dubnu. Teď je důležitější každý zápas, který je momentálně před námi," míní Hašek.

Autor:


Témata: Dominik Hašek

Najdete na iDNES.czmobilní verze