Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hašek zopakoval, že jeho úmysl skončit s hokejem není definitivní

21 1999
P r a h a , B u f f a l o - Nejlepší hokejový brankář na světě Dominik Hašek z Buffala znovu potvrdil, že jeho původní rozhodnutí ukončit po této sezoně kariéru není zcela definitivní. "Procento, že zůstanu, je nyní větší, než bylo v létě před mým zraněním," uvedl hokejista v rozhovoru pro Český rozhlas.

"Já ani přesně nevím, co jsem říkal," vrátil se Dominik Hašek k sobotní tiskové konference, která proběhla bezprostředně po vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku. Loňský vítěz se na galavečeru na pražském Žofíně objevil zcela nečekaně a mohl tak osobně převzít cenu za čtvrté místo.

Z USA jej o víkendu přivedly do vlasti soukromé záležitosti, které Hašek blíže nespecifikoval. "Všechno bylo tak nahonem, na tiskové konferenci se mi nesedělo moc dobře, protože jsem tam přiběhl jen v džínách," dodal gólman.

Na otázku, na kolik procent je pravděpodobné, že vezme zpět své letní prohlášení o úmyslu skončit, Hašek rozhlasu řekl: "Situace je teď trochu jiná, než se v létě zdálo. Kvůli zranění nemohu hrát, a mám tak víc času o tom všem přemýšlet. Nemůžu říct, že jsem úplně změnil svůj názor, nezáleží jen na mě, ale i na dalších lidech. Procento je však větší, než bylo v létě."

V tuto chvíli však myslí Hašek především na návrat do kolotoče zápasů NHL: "Chci se vrátit co nejdřív na led, ale pořád to zatím není ono."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze