Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haška v šatně nechtěli, už je doma

25 2004
Detroit, Praha - Z neslavného pokusu o znovudobytí NHL se brankář Dominik Hašek včera vrátil do vlasti. Tiše, pokradmu, bez ohlášení, v utajení před médii. Z Detroitu, kde kvůli zraněným tříslům předčasně ukončil sezonu, ho vyprovázela salva nevlídných článků. „Dominik Hašek by měl jít pryč,“ napsal komentátor deníku Free Press.

„Poté, co opustil tým, nemůže dál být jeho součástí.“ Český hokejista v uplynulých dnech chodil při trénincích do šatny. Přihlížel domácím zápasům Red Wings z lóže, kterou má v detroitské Joe Louis Areně pronajatou.

Někteří hráči se podivovali nad Haškovou přítomností. Obávali se, aby neutrpěla pohoda Curtise Josepha. Kanadský gólman byl po Haškově loňském comebacku z penze v mužstvu navíc. Klub se Josepha nemohl zbavit, s gigantickou roční gáží 8 milionů dolarů ho nikdo nechtěl.

Nyní se na něj Detroit musí bezvýhradně spolehnout. „Josephovu křehkou psychiku by mohla stihnout další rána, pokud by Haška často potkával. Vždyť oni spolu skoro vůbec nemluvili,“ uvedl list Free Press.

V pondělí Hašek skutečně opustil Detroit a odletěl do rodné země, kde má manželku a dvě děti. V zámoří agent Rich Winter jedná o vypořádání Haškova kontraktu.
Red Wings mu nehodlají platit peníze, jako kdyby opravdu chytal. Hašek se patrně vzdá části z garantované částky 6 milionů dolarů.

Jak dříve uvedl, chystá se při play-off v NHL fandit Red Wings přímo v Detroitu. V létě by devětatřicetiletý muž rád reprezentoval Česko při Světovém poháru.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze