Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haška za moře láká hokej i podnikání

10 2003
Detroit, Praha - Záhy po vzkříšení své kariéry si hokejový fenomén Hašek může být jist dvěma věcmi. Až se v září dostaví do přípravného tábora týmu Detroit Red Wings, nastoupí do role brankářské jedničky. Jeho slavný konkurent Joseph bude vyměněn. A zároveň se Haškova firma na výrobu sportovního oblečení uchytí právě v Detroitu. Oznámil to tamní deník Free Press.Dále čtěte: Hašek se vrací do NHL

Jak se může vyplatit návrat

Také jako chytrý marketingový tah lze vnímat Haškův návrat do NHL. Sotva médii proběhlo jeho oznámení o touze znovu vybojovat Stanley Cup, objevil se v detroitských novinách článek o proniknutí firmy Dominator do města.

Hašek odmítá, že ho k přerušení odpočinku přiměly podnikatelské ambice. Na podzim však v Detroitu otevře dvě prodejny s oblečením.

"Opravdu se v Detroitu cítí jako doma, takže jsme právě tady chtěli začít," řekl zámořský šéf společnosti Dale Johnson listu Detroit Free Press.

Severoamerické sídlo firmy se do Detroitu stěhuje z kanadského Edmontonu, kde má kancelář Haškův agent Rich Winter. Pobočku tedy Hašek nyní bude mít pod dohledem.

Brankář před rokem ukončil kariéru a chtěl se věnovat byznysu. Teď už zase tvrdí, že jej tolik nezajímá.
"Co se týče Dominatora, dostávám se do stadia, v němž jsem byl předtím," prohlásil. "Teď už je pro mě zase na druhém místě. Na prvním je hokej a Red Wings."

Přesto pro něj angažmá v NHL znamená jedinečnou reklamu. "Myslím, že jo," připouští Hašek. "Ale jsem hokejista a chci mluvit o hokejových věcech." Ve zmíněném článku se objevují podrobnosti ohledně nabízené kolekce firmy Dominator. Taková stať je možná účinnější než inzerát.

Zprávy, podle nichž firma příliš neprosperuje, Hašek popírá: "Daří se, i když vždycky si myslím, že se může dařit ještě líp."

Brankářská jednička je jasná. Joseph musí uhnout

Haškův comeback vyztužil už tak obdivuhodnou detroitskou defenzivu. Zároveň ovšem přivedl klub do svízelné situace. Red Wings se musí zbavit gólmana Curtise Josepha, jenž má stejně jako Hašek smlouvu na osm milionů dolarů ročně, tedy asi 220 milionů korun.

"Jsem si jist, že Curtis prochází velmi těžkým obdobím," řekl detroitský manažer Ken Holland zámořskému tisku. "Loni udělal velké rozhodnutí, když kvůli nám opustil Toronto. A teď... věci se změnily." Hašek byl v mužstvu ustaven jedničkou, čímž se splnilo jeho přání.

Joseph má v kontraktu článek, podle něhož nesmí být vyměněn. Zůstávat ale pro něj nemá smysl, takže svolí k odchodu. Musí jít Haškovi z cesty.

Dále čtěte: Návraty sportovních es, úžasné i ošidné

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze