Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haškovi hrozí až dvouměsíční pauza

3 1999
N e w Y o r k - Domink Hašek se v brance Buffala neobjeví další dobu. Les Bisson, lékař Buffala, v úterý Haškovi oznámil, že na devadesát procent má natržené svalové vlákno v pravém tříslu. Léčení tohoto zranění může trvat až dva měsíce. Český gólman si bolestivě zraněné místo leduje, užívá protizánětlivé léky a léčí se klidem.

"Teprve až zraněná oblast zesílí, začne Dominik s rehabilitací. V té chvíli budeme mít lepší pojem o tom, jak dlouho nebude hrát," tvrdí lékař.

Generální manažer týmu Darcy Regier věří, že Haškovo zranění neovlivní už tak nevalné výkony mužstva. Naopak věří, že absence nejlepšího gólmana loňské sezóny spoluhráče spíš vyburcuje. Hašek v nové sezóně odchytal šest zápasů, ale jen jedno vítězné. Nedaří se ani útočníkům Buffala, například Dixon Ward byl vyřazen z prvního útoku, kde hrál s Mikem Pecou a Václavem Varaďou.

"Věřím, že naši klíčoví hráči už začnou podávat výkony, které se od nich čekají," doufá Regier. "Musíme hrát víc kolektivně. Dočasná ztráta Dominika by měla tým prověřit. Jeho zranění by mohlo proces zlepšení urychlit," míní.

Čtyřiatřicetiletého Haška trápila třísla už v minulém ročníku a od poloviny února kvůli nim měsíc nehrál. Když se zranil v zápase s Floridou, řekl, že to nebyl úplně stejný pocit jako na začátku roku. Bolest podle něj byla větší a ostřejší.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze