Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haškovi je lépe, brzy by mohl jít domů

16 2001
Praha - Zdravotní stav hokejového brankáře Dominika Haška, který pobývá už druhý týden v pardubické nemocnici s virovým onemocněním, způsobeným pravděpodobně infekcí, se údajně zlepšil natolik, že by hráč mohl být v brzké době propuštěn. Vyplývá to z oficiální tiskové zprávy, kterou dnes prostřednictvím Haškova obchodního partnera a přítele Jiřího Vopršala poskytl ředitel pardubické nemocnice Jan Feřtek. "Výsledky vyšetření a testů, které už jsou k dispozici, a odezva pacienta na dosavadní terapii dovolují přijmout s velkou pravděpodobností předběžný závěr, jenž je příznivý," píše se v prohlášení.

"Pan Hašek bude ještě několik dnů v nemocnici pokračovat v nutné léčbě a dalších vyšetřeních. Půjde-li vše nadále podle předpokladů, bude zřejmě brzy propuštěn a léčbu dokončí ambulantně," dokončil Feřtek optimistický výhled.

Šestatřicetiletý Hašek musel být 5. července, pouhý den po svém příletu do republiky, hospitalizován a na zprávy o povaze jeho potíží bylo uvaleno informační embargo. Na veřejnost však stejně prosákly zprávy, že šestinásobného majitele Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL trápí vysoké teploty a problémy s chůzí, což podle Feřteka mohla způsobit infekce.

Hráčův zámořský agent Rich Winter dokonce kanadské tiskové agentuře CP řekl, že slavného brankáře napadl záhadný virus, který zatím nejsou lékaři schopni identifikovat. Hašek před svým příletem pobýval na dovolené v Las Vegas a strávil rovněž hodně volného času jízdou na kole s dětmi v divoké přírodě.

Aktuální zdravotní stav nové akvizice zajímá pochopitelně i vedení Detroitu, do kterého Hašek přestoupil 30. června po devíti letech strávených v Buffalu. Majitel klubu Mike Ilitch vyslal v sobotu do České republiky svého rodinného lékaře Donalda Weavera, aby přímo na místě zjistil podrobnosti a spolu s pardubickými lékaři konzultoval další způsob léčby.

"Doktor Weaver byl spokojen s péčí i léčebnými postupy, kterých se Dominiku Haškovi dostává, a vrací se zpět do Spojených států," potvrdil mluvčí Detroitu John Hahn. "Doufáme, že by Dominik mohl být propuštěn z nemocnice již tento týden, protože se cítí mnohem lépe. Lékaři jsou však zatím v tomto ohledu rezervovaní, neboť stále přesně nevědí, co jeho potíže způsobilo," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze