Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haškovi přijel pomoci lékař z Detroitu

14 2001
New York - Za nemocným brankářem Dominikem Haškem přijel v sobotu odpoledne do pardubické nemocnice rodinný lékař majitele hokejového klubu Detroit Red Wings Donald Weaver. "Klub a mnoho dalších lidí se velice zajímá o jeho zdraví. Chtěl bych mu tady pomoci, jak jen to půjde," vysvětlil Weaver důvod své návštěvy. Vzhledem k velké vzdálenosti a jazykové bariéře nebylo podle něj vždy jednoduché získat potřebné informace o Haškově zdraví. Právě proto Weaver do Pardubic přijel.

"Pokud by potřeboval nějakou pomoc, kterou bychom mohli zařídit ze Spojených států, pokusili bychom se to pro něj udělat," prohlásil lékař.

Weaver je potěšen, že se Haškův zdravotní stav již nehorší. "Vím, že důvěřuje zdejším lékařům stejně tak jako my," řekl.

Na dotaz, zda se připojí k týmu českých lékařů, Weaver znovu zopakoval, že si přijel hlavně pro informace o Haškově zdraví. "Nemyslím si, že tým českých lékařů moji pomoc potřebuje. Jsou to velmi sebevědomí a kompetentní lékaři," podotkl Weaver.

Podle Haškova obchodního partnera Jiří Vopršala existuje možnost, že by byl Hašek převezen do zámoří. "Cítí se trochu unaven," řekl Vopršal.

Majitel zámořského hokejového klubu Detroit Red Wings Mike Ilitch vyslal svého rodinného lékaře do České republiky, aby zjistil, proč leží gólman Dominik Hašek už více než týden v pardubické nemocnici.

K aktuálnímu zdravotnímu stavu šestinásobného majitele Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL však ředitel nemocnice Jan Feřtek stejně jako v předešlých dnech odmítl sdělit bližší podrobnosti. "Na přání pana Haška žádné takové informace nezveřejňujeme. Jeho pobyt u nás má svoje důvody, ale není třeba se znepokojovat."

Hašek do týmu Red Wings přestoupil před dvěma týdny po devíti letech strávených v Buffalu.

Autor:


Témata: Dominik Hašek

Najdete na iDNES.czmobilní verze