Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Haškovu návratu policie bránit nebude

10 2003
Praha - Nové začátky Dominika Haška v NHL budou zřejmě pečlivě sledovat čeští soudci. Když bude potřeba, společně s hokejovým brankářem najdou v diáři volné okénko a Hašek si odskočí z Detroitu k soudu. "Jsme spolu v kontaktu. Budeme si volat," prohlásil policejní rada Petr Veverka, který vede Haškovo vyšetřování. Brankář je trestně stíhán za to, že v květnu zmlátil soupeře při utkání v hokeji na kolečkových bruslích. Byl obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu vězení dva až osm let.Dále čtěte: Hašek se vrací do NHL

Přesto brzy odjede do Detroitu, za který bude příští sezonu chytat.

"Pokud policie nepožádá o odebrání pasu, může kdykoli vycestovat," uvedla pardubická okresní státní zástupkyně Lenka Strnadová.

"Pas mu zatím zabavovat nebudeme. V Pardubicích má nemovitosti, firmy a také rodinu, určitě se do Česka bude vracet," říká Veverka, který se případem v současnosti zabývá.

"Vyslýcháme svědky. Trochu nám situaci komplikuje to, že jsou někteří v zahraničí. Ale do měsíce bychom měli skončit." Hašek byl už vyslechnut. "Ale můžeme ho ještě potřebovat k dovýslechu," připouští policejní rada.

Navíc v případě, že státní zástupkyně rozhodne o Haškově obžalobě, bude se muset dostavit na přelíčení. Co když se bude obžalovaný soudu vyhýbat? Po neúčasti bez omluvy může dostat pokutu až 50 tisíc korun. Krajním prostředkem je zatykač.

"Ale k tomu nedojde. Myslím si, že Dominik Hašek bude spolupracovat," věří Veverka.
Hašek před dvěma měsíci napadl při utkání v in-line hokeji soupeře Martina Šílu a hokejkou mu způsobil zranění, s nimiž byl Šíla dva dny v nemocnici a osm dnů v pracovní neschopnosti.

V červnu byl olympijský vítěz z Nagana obviněn z trestného činu ublížení na zdraví. Poté, co bylo jeho trestní stíhání zahájeno, podal stížnost. "Nesouhlasil s obsahem obvinění, ale státní zástupce stížnost zamítl," prozradil Veverka.

V úterý Hašek oznámil, že se po roční pauze vrátí do NHL.

Autoři:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze