Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havel si znepříjemnil závěr úspěšné sezony

30 2001
Jihlava - Výbornou sezonu s nepříjemností v jejím závěru má za sebou devatenáctiletý hokejový útočník Lukáš Havel. Jihlavský odchovanec hrál třetím rokem v juniorské Ontario Hockey League a týmu Brampton Battalion pomohl k nejlepšímu výsledku v jeho krátké historii - postupu do semifinále západní konference. Navíc si společně se svým klubovým spoluhráčem Rostislavem Kleslou pověsili na krk zlaté medaile juniorských mistrů světa.

Úvod letošní sezony nevyšel vašemu mužstvu úplně podle představ. Kdy přišel zlom k lepšímu?
Pravdou je, že ještě před odjezdem na juniorské mistrovství světa se nám moc nedařilo. Ale když jsme se vrátili z Ruska, výrazně jsme se zlepšili.

Prvním kolem play off jste pak prošli bez sebemenšího zaváhání ...
Proti Guelphu jsme vždycky hráli výborně, proto jsme si věřili a přejeli je. Jenže ve druhém kole jsme narazili na Erie a to je nejlepší mužstvo v lize. Neměli jsme na to, abychom je vyřadili, ale mohli jsme je mnohem víc potrápit.

Jak se dařilo vám osobně?
V prvním kole nic moc, ale ve druhém jsem měl nejvíc bodů z našeho týmu. Vydařila se mi celá série a skoro v každém zápase jsem měl dva body.

V posledním semifinálovém utkání v Erie vás však potkala nečekaná nepříjemnost. Jak se všechno seběhlo?
Začalo to menší rvačkou před naší střídačkou. Seděl jsem přímo před tím a jeden protihráč se po mně začal ohánět a chtěl mi dát pěstí. Začali jsme se prát a rozhodčí mi dal trest do konce zápasu, i když jsem v tom byl vcelku nevinně. Naštvaně jsem odcházel takovou uličkou, kde na mě diváci házeli kelímky a řvali na mě. Nevěděl jsem, jestli na mě někdo z nich neskočí přes zábradlí, protože už tam měli takové případy, raději jsem se ohnal hokejkou. Bohužel tam byl nějaký kluk a trošku jsem ho trefil do břicha. Vůbec nic se mu nestalo, ale udělali z toho 'kovbojku'.

Také v českých médiích byla celá událost nastíněna jinak ...
Tady napsali, že jsem vyhodil hokejku do diváků.

Mluvilo se dokonce o obvinění z výtržnictví. Jaká tedy byla dohra?
Šel jsem na policejní stanici, ale nic hrozného z toho nebylo. Jen jsem musel zaplatit pokutu 300 dolarů. Možná by z toho nebylo vůbec nic, ale šel jsem k soudci a ten se mě zeptal, jestli jsem vinen nebo nevinen. Poradili mi, ať řeknu, že jsem vinen, abych nemusel zůstávat v Erie. A tak jsme zaplatili pokutu a všechno bylo v pohodě.

Když se vrátíme k hokeji - zatím jste neprošel draftem NHL; jsou už letos nějaké náznaky?
Mluvil jsem se zástupci několika týmů, ale zatím je předčasné něco říkat. Vloni jsem byl na žebříčku taky dost vysoko a nakonec si mě nikdo nevybral. Mohlo by mi prospět, že jsem byl na dvacítkách, ale nechávám to náhodě. Každopádně chci ještě zůstat v zámoří.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze