Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Havíř čeká, že v týmu skončí

11 2001
O l o m o u c - Ještě dnes ve slovenském Martině oblékl reprezentační dres, a je pravděpodobné, že na další šanci bude muset čekat nejméně do podzimu. Hokejový obránce David Havíř ze Znojma je ve velké skupině hráčů na soustředění národního výběru, kteří se nejvíc třesou až trenéři z přípravy na mistrovství světa vyřadí početnou skupinu uchazečů. Mužstvo prochází fází budování před začátkem mistrovství světa.

"Čeká se na posily z NHL a na finalisty extraligy," uvědomuje si Havíř, reprezentační nováček. "Kdo ví, jaká je šance, že se ve výběru udržím," neví. Někteří neměli to štěstí jako on a poroučeli se hned po úvodních dvou přípravných duelech se Švýcarskem. Mezi nimi i spoluhráč ze Znojma Milan Procházka.

Havíř a spolu s ním dalších sedm beků těží z toho, že obránci dorazí na soustředění až v další vlně posil příští týden. Zahrál si v Olomouci se Slováky a nastouplí i v odvetě, dohromady i se Švýcarskem to dělá za šest dní první čtyři reprezentační starty.

"Naberu hodně zkušeností, které v dalších letech zužitkuji," těší se Havíř. Do reprezentace mu pomohl znojemský klub, doporučil ho. Stejnou cestou se na soustředění dostal i Holík. "Přesto bych neřekl, že jsem zde za odměnu. Odměna je, když vám někdo dá peníze. Tohle je šance poznat něco nového, co obohatí moji hru," říká Havíř. Tak trochu počítá s tím, že v pátek mu začne po dlouhé sezoně dovolená. "Lidí je mnoho a míst málo," uvědomuje si.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze