Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havlát odchází do Dynama Moskva

10 2004
Praha - Jenom pár dnů poté, co Jaromír Jágr zarmoutil kladenské fanoušky odchodem do ruského Omsku, přichází hokejová extraliga o další hvězdu. Znojemský útočník Martin Havlát se dohodl na smlouvě do konce sezony s Dynamem Moskva. „Dnes v noci jsme to doladili,“ informoval iDNES hráčův zástupce Josef Machala.

Zájem o reprezentačního útočníka Dynamo projevilo poprvé před čtrnácti dny. Nebylo jediné, Havlát mohl skončit také v Omsku či Kazani.

"Ovšem nabídka z Moskvy byla finančně nejzajímavější, nedala se prostě odmítnout," poznamenal hráčův agent Josef Machala.

Podle deníku Ottawa Sun si Havlát v Moskvě vydělá 1,2 milionu dolarů. Navrhovaná smlouva obsahuje klauzuli, že v případě, že NHL začne, hráč odejde zpět do Ottawy.

Šikovný hokejista, který se v české extralize nemohl vyrovnat s tvrdší hrou, se v ruském týmu připojí k Pavlu Rosovi, nejproduktivnějšímu hráči a nejlepšímu střelci tamní soutěže.

"Pro Martina je to vítaná změna, zkusí to jinde a bude to pro něj znamenat novou motivaci," myslí si hráčův agent.

Havlát ještě předtím, než ruskému klubu přestup přislíbil, všechno oznámil prezidentovi znojemského klubu Jaroslavu Vlasákovi.

Do Moskvy by měl útočník odletěl devatenáctého nebo dvacátého listopadu.

Znojmo tak v krátké době přichází o druhého hráče, ještě před reprezentační přestávkou zamířil do Jaroslavle obránce Karel Rachůnek.

Patrik Eliáš zůstává
Naopak Patrik Eliáš na jihu Moravy zůstává. "Má k tomu své osobní důvody, stejně jako Tomáš Vokoun. Samozřejmě také dostával určité nabídky, ale protože odejít nechtěl, tak žádná jednání neproběhla," řekl Eliášův zástupce Martin Stloukal.

To u Havláta byla situace jiná. "Zájem o něj byl po celou dobu a takové podmínky, jaké mu z Dynama Moskva nabídli, by bylo nezdvořilé odmítnout," podotkl Stloukal.

"To samé platí i pro Rachůnka. Navíc oba hráli NHL kratší dobu, než Patrik a nejsou tak zabezpečení," dodal hráčský zástupce.

Přátelství s Eliášem rozhodně Havlátův odchod ze Znojma neohrozí. "Celou dobu měli možnost se o tom bavit. Názor se vyvíjel a Patrik zklamaný rozhodně není," tvrdí agent.

"Martin prokázal určitou národní hrdost už tím, že před sezonou odmítl nabídku ze Švýcarska, která byla skoro stejně lukrativní, jako ta nynější z Ruska. Teď je ale situace jiná, výluka se protahuje a nabídku z Dynama Moskva prostě nešlo odmítnout," dodal Havlátův kamarád Stloukal.

Dále čtěte: Havláta zlákaly peníze. Rusové dali nejvíc, tvrdí

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze