Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havlát věnuje tisíce dolarů nemocným dětem

29 2001
Ottawa - Sám už v životě zažil dost radosti, teď chce nějakou dopřát i nemocným dětem. Hokejový útočník Martin Havlát z Ottawy v NHL věnuje kolem 25 tisíc dolarů rodinám, kteří se starají o děti s rakovinou. "Každý den mohu hrát hokej, to je moje potěšení. Jsem navíc zdravý. Takové štěstí oni nemají, chci jim tedy alespoň takhle pomoci," zdůvodnil to Havlát pro deník Ottawa Sun. O charitativní akci se mu moc mluvit nechtělo, nemá rád velkou publicitu.

Šek má předat během čtvrtka a o celé akci se radil se speciální nadací hokejového klubu Senators, která podobné věci podporuje. Tímto jednorázovým příspěvkem jeho pomoc dětem nekončí, dvacetiletý Havlát plánuje mezi nemocné chodit pravidelně každý měsíc. Občas jim něco přečte nebo se podepíše.

"Prostě se je budu snažit nějak zabavit," říká. "Tyto děti to nemají v životě lehké. Musí opravdu bojovat. A i ty takovéto maličkosti jim pomohou," věří hokejista.

Je to sice profesionál, ale mimo led prý působí také jako dítě. "Po každém zápase volá domů a hlásí tátovi, že je v pořádku," píše jeden z novinářů. Hodně času tráví juniorský i seniorský mistr světa s Play Station, kde hraje fotbal. Teprve nedávno si pořídil i hokejové hry.  

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze