Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havlát zhubnul o pět kilo, ale je mu líp

30 2004
Praha - Až pět kilogramů ztratil na váze Martin Havlát v průběhu marodění. Hokejový útočník vyživovaný infuzemi stále bojuje doma v Brně s virózou, teplotami a průjmem. "Jeho stav se ale zlepšil, v sobotu dopoledne by se mohl ukázat v Praze a pomalu začít trénovat," řekl lékař národního týmu Jan Vanáč.

Možná už v pondělním utkání s Kanadou by mohl nastoupit Martin Havlát. Jedna z největších hvězd hokejové reprezentace stále drží i primát jako největší marod.

Havláta trápí viróza, která má původ už v Ottawě. "Už před odletem jsem se necítil moc dobře," říkal mladík, jenž se v Praze připojil k týmu a trénoval s ním. Pak ho ale nemoc přemohla a několik dní strávil na samotce v hotelu.

Po přesunu k rodičům do Brna zhubnul o pět kilo. "U hráčů jeho typu to ale nevadí, při jeho tělesné konstituci to není problém," řekl doktor Jan Vanáč novinářům na pátečním rozbruslení hokejové reprezentace.

Havláta sledoval v Brně jeho kolega a předchůdce u národního týmu Zdeněk Ziegelbauer. Kvůli rychlejšímu zavodnění mu aplikoval dokonce kapačky. "Při průjmech má tělo nedostatek tekutin, tohle je nejrychlejší cesta," vysvětluje Vanáč.

Podle posledních zpráv se však Havlátův zdravotní stav zlepšil, už v sobotu by se mohl připojit k národnímu mužstvu a trénovat. "Začneme s postupným přidáváním tréninkových dávek," plánuje Vanáč.

"Možná stihne už pondělní zápas s Kanadou," řekl týmový lékař. "Ale uvidíme, teď nelze dělat nějaké předčasné závěry. Rozhodneme se podle jeho aktuálního zdravotního stavu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze