Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havlát: Zklamání z vyřazení je stále čerstvé

30 2003
Praha - Martin Havlát prožil další skvělou sezonu. Vylepšil si osobní maximum na 59 bodů, prosadil se i v play-off, přesto nejásá. Zklamání z prohry v rozhodujícím sedmém finále Východní konference je ještě příliš čerstvé. "A ještě větší než den po zápase. Uvědomujeme si, jak blízko jsme měli ke Stanley Cupu," smutnil po svém pátečním návratu ze zámoří. Obzvlášť, když vidí, že New Jersey zatím nemá s Anaheimem vážnější problémy a vede v sérii už 2:0. "Stačí jim jednou vyhrát v Anaheimu a budou hodně blízko," odhaduje Havlát.

Jak hodnotíte sezonu? Ještě převažuje zklamání z vyřazení ze Stanley Cupu v rozhodujícím sedmém finále Východní konference?
Sezona byla pro celý tým skvělá. Ale ještě jsme nebyli připravení skončit. Pomýšleli jsme na nejvyšší místa, ale bohužel to nevyšlo. A ososbně? Mohlo to být lepší, ale stejně tak mnohem horší. Teď se už na sezonu dívám jako na vydařenou - až na to, že jsme nepostoupili do finále. Zatím stále převažuje zklamání z toho, co jsem zahodili, jakou jsme měli velkou šanci postoupit do finále. Je ještě větší než den po zápase.

Poté, co jste srovnali sérii na 3:3, byli jste na dobré cestě zahrát si finále. Rozhodující zápas jste navíc hráli doma. Proč to nevyšlo?
Poslední tři zápasy jsme byli lepším mužstvem. Ale rozhodlo větší množství chyb, které jsme udělali. Asi byli v rozhodujícím zápase trpělivější než my.

Cítíte odpovědnost za vyřazení? Jste jedním z tahounů týmu a navíc jste byl na ledě při rozhodujícím gólu celé série, který dal Jeff Friesen.
Ano. Byl jsem u posledního gólu. Ale to je zlomek vteřiny, kdy se stane chyba. Bohužel jsme dostali gól a bylo to dvě minuty před koncem. To už se nedalo příliš mnoho udělat.

Jak proběhlo hodnocení sezony v klubu?
Všichni byli spokojení se základní částí, kterou jsme vyhráli. Ale nakonec převážilo zklamání. Všichni jsme tento rok cítili šanci vyhrát Stanley Cup, že tento rok máme mužstvo, které na to má. Bohužel se to nepovedlo.

Jak vás pohltila při play-off atmosféra v Ottawě?
Bylo to hodně hektické, skvělá atmosféra jak na zápasech, tak mimo ně. Bylo to skvělé hrát v Ottawě. Celé play-off bylo skvělé. Oproti základní části je to úplně jiné. To se vůbec nedá porovnat.

Co říkáte na vývoj finálové série mezi mezi New Jersey a Anaheimem?
Ani nevím, jak hráli včera.

New Jersey podruhé za sebou vyhrálo 3:0.
Hm, tak vedou už dva nula. Teď bude důležité, aby vyhráli alespoň jednou v Anaheimu a budou mít blízko ke Stanley Cupu. Teď mají k poháru blíž než Anaheim.

Myslíte, že by mohl Anaheim sérii ještě zdramatizovat, nebo New Jersey s přehledem vyhrají?
Zápasy jsem neviděl, takže těžko posoudit. Anaheim měl dlouhou pauzu a mužstvco se mohlo dát před finále dohromady. Jenomže New Jersey si oddychli tři dny a byli v zápasovém rytmu. Navíc mají skvělý tým, hrají parádně v defenzívě a mají skvělého brankáře. To je asi nejdůležitější. I když brankář v Anaheimu má také skvělé play-off.

Přiletěl jste domů, přestože zamýšlíte odjet s kamarádem Patrikem Eliášem na společnou dovolenou. Co máte v plánu?
Na Patrika čekám. Zatím budu doma, pak poletím zpátky a pojedeme spolu na dovolenou. Kam? To ještě nevíme.

A jaké máte plány pro nejbližší dny?
Ještě nevím. Teď jsem přijel, chystám se odpočívat. Uvidíme, co bude dál.

Také se schyluje k automobilovému závodu na brněnském okruhu mezi vámi Patrikem Eliášem, Karlem Rachůnkem a Romanem Hamrlíkem. Už víte nějaké podrobnosti?
Zatím nám ještě chybí Patrik, takže to má čas.Najdete na iDNES.czmobilní verze