Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havláta čekal rychlý přesun

22 2004
Praha - Hektické balení, kvapné rozloučení s přítelkyní a bleskový přesun do Prahy. Napěchovaný program čekal hokejistu Martina Havláta po vyřazení jeho klubu Ottawa Senators ze Stanley Cupu. "Volal po zápase, cítil se mizerně," řekl jeho otec Miloslav. "Opatrně jsem se ptal, kdy ho uvidíme. Odpověděl, že do soboty by chtěl být doma."

Ano, jeden z největších talentů světa přiletí do vlasti na mistrovství světa. Jaromír Jágr vidí ve třiadvacetiletém křídlu příští superhvězdu NHL. V reprezentaci by se měli sejít v jedné řadě. "Třeba na olympiádě v Salt Lake City jim to spolu šlo," poznamenal táta Havlát.

Před dvěma lety tam jeho syn vynikl vedle Jágra s Langem, dal Kanadě dva góly. Na šampionátu v Praze by mezi Jágrem a Havlátem měl nastoupit Straka. Taková formace by byla ozdobou jakéhokoliv týmu.

S Havlátem se v Ottawě v NHL nezachází zrovna vlídně. Při vyjednávání o smlouvě neúprosně zavrhovali jeho požadavky. Kouč ho staví až do třetí „lajny“. V posledním utkání play-off strávil na ledě dokonce jenom třináct minut.

Přesto si každou sezonu vylepšuje osobní statistické rekordy. V uplynulém ročníku nastřádal v 68 zápasech 68 bodů (31+37). "Cítí se v pohodě, nic ho nebolí," tvrdí Havlát senior.

Jeho potomek se ve středu ve chvatu loučil s klubem a nebral mobil. Část starostí s rychlým stěhováním z kanadské metropole do české musel přesto nechat na partnerce Ivaně, která za ním do Česka dorazí asi o pár dní později.

"Martin si musí nechat přivézt třeba auto, jenže oni změnili celní předpisy, takže to bude složitější," vysvětloval jeden z problémů Miloslav Havlát. "Ale přítelkyně mu s tím pomůže." 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze