Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havláta mrzí, že si nezahrál doma v Brně

3 2003
Brno - Nastoupí na Poháru České pojišťovny Martin Havlát? Tato otázka stále zůstává nezodpovězena. Havlát v úterý v Brně sledoval duel reprezentace s Ruskem, debatoval s koučem Lenerem. Ten není optimista. „Smlouva s Ottawou je na spadnutí. Myslím si, že jeho účast na turnaji spíš nedopadne,“ řekl Lener po zápase s Ruskem. "Během příštích dvou dnů asi k něčemu dojde," tipuje Havlát.

O zápasu Česko - Rusko čtěte ZDE

Jak se vám líbil zápas? Nemrzelo vás, že jste nezasáhl do hry?
Kluci vyhráli, takže určitě spokojenost. Doma v Brně jsem ještě nikdy za nároďák nehrál. Mohlo to být zajímavé, ale bohužel...

Mluvil jste tady v Brně s koučem Lenerem o vaší účasti na pardubickém turnaji?
Bavili jsme se před zápasem. Uvidíme, jestli se tento týden bude bněco dít ohledně mé  smlouvy s Ottawou. Podle toho se rozhodne, jestli pojedu do Pardubic, nebo ne.

Máte stanovenýnějaký konečný termín, do kdy mu musíte říct, že nastoupíte?
Nic takového. Uvidíme, co se bude dít.

Došlo už k něčemu novému při vašem jednání s Ottawou?
Zatím se nic neděje, ale tento týden by se mělo něco dít. S agentem Allanem Walschem teď mluvím každý den. Je dva týdny do začátku kempu, takže začíná být nejvyšší čas.

Marian Gáborík, hvězda Minnesoty, který je v podobné situaci jako vy, už oznámil, že začne sezonu v Evropě. Připravujete se i vy na tuto variantu?
Když to tento týden s Ottawou nedopadne, měl bych příští týden začít někde trénovat. Bude týden do ligy. Ale kde by to případně bylo, je otázkou. Zatím to nemá smysl řešit, jsou dva týdny do kempu, takže žádný stres.

Jaké to je být posledním hráčem Ottawy, který nemá smlouvu?
Byli jsme dva nebo tři, kteří po sezoně neměli smlouvu. Jednoho vůbec nepodepsali, to byl Arvedson, a Redden už podepsal. Jsem poslední, ale ze tří.

Co si slibujete od nového majitele Ottawy?
Minulý týden se stal oficiálně majitelem. Myslím si, že měl prsty už i v Reddenově smlouvě. Pro ottawský hokej to je jenom dobře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze