Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havláta trápí teplota, opět netrénoval

25 2004
Praha - Český hokejový útočník Martin Havlát musel kvůli viróze vynechat i druhý víkendový trénink národního týmu a zůstal raději v hotelu. Nehrál proti Lotyšsku a i start v následujícím zápase s Kazachstánem je ohrožen. "Už se sice cítí lépe, nemá teploty, ale trénovat jsme ho ještě nenechali. K plné zátěži by se mohl vrátit v první polovině týdne," řekl lékař českého mužstva Jan Vanáč.

čast křídla Ottawy souboji s Kazachstánem není vyloučena. Rozhodne se ale až v neděli večer, případně v pondělí ráno. "Bude hlavně záležet na něm samém," podotkl Vanáč. „Nad účastí Ručinského proti Lotyšsku také visel otazník, a hrál,“ řekl optimisticky trenér Slavomír Lener.

Od pátečního příletu dostává Havlát léky a injekce, kvůli počínající nemoci ho vedení mužstva raději izolovalo od spoluhráčů.

Na hotelovém pokoji v Corinthia Towers bydlí sám, přestože původně měl být ubytován společně s Martinem Ručinským.  "Pokud by viróza propukla, došlo by k nákaze v týmu. Tomu jsme museli zabránit," objasnil lékař českého týmu, který jinak zatím moc práce nemá.

Po utkání s Lotyši jsou prý všichni hokejisté zdravotně v pořádku, potíže nemá ani útočník Radek Dvořák, jenž si ve čtvrteční generálce proti Kanadě pohmoždil rameno.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze