Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havlátův odlet: vztek, nebo taktika?

10 2003
Ottawa, Praha - Co bude s Martinem Havlátem? Mladá hokejová hvězda Ottawy se stále ne a ne dohodnout na nové smlouvě. "To, co mu nyní Ottawa nabízí, nepodepíše," tvrdí Josef Machala, jeden z agentů hráče, který je na cestě zpět do Česka. To může znamenat dvě věci: dohoda je buď absolutně v nedohlednu, nebo naopak blízko.

Marc-Andre Fleury, talentovaný brankář letos draftovaný Pittsburghem, si přečetl návrh své budoucí smlouvy a na protest proti němu opustil přípravný kemp a odjel domů do Kanady.

V příštích dnech se ovšem triumfálně vrátil a podepsal kontrakt, podle nějž si může vydělat až na nováčka úžasných patnáct milionů dolarů za tři roky.

Podobnou "trucpauzu" si nyní naordinoval Martin Havlát, útočník, jemuž vedení Ottawy stále nenabídlo víc než roční smlouvu na 1,35 milionů dolarů. Havlátovým zástupcem je stejně jako u Fleuryho agent Allan Walsh. Je odlet mladíka do Česka promyšleným taktickým tahem?

"Nevím, s Allanem Walshem jsem nemluvil," pousmál se Machala. "Necháváme otevřené všechny možnosti," řekl Walsh deníku Ottawa Sun.

"Martin bude určitě pár dní vyčkávat. Ale je jasné, že tuhle nabídku nepřijme. Takový plat má v NHL kdejaký bitkař a pro hráče Havlátových kvalit je to urážka.

Útočník Ottawy by sice vstupoval teprve do své čtvrté sezony v NHL, jenže ve dvaadvaceti už patří k nejlepším hráčům v týmu Senators. A gáže pod 1,5 milionu by jej opravdu v NHL do podprůměru.

Podle některých zpráv by Havlát už měl být zpátky v Praze nebo v Brně, telefon ale nebere. Pokud ještě chce v této sezoně hrát NHL, nemůže už nastoupit za Spartu ani za jiný profesionální tým. To znamená, že nejvyšší soutěží, kterou by mohl hrát, je druhá hokejová liga.

Podobně kdysi nastupoval stávkující Petr Nedvěd za Spartu a prvoligový Liberec, po začátku sezony v zámořské lize pak hrál v druholigovém Novém Jičíně. Pak se definitivně rozhodl NHL na rok oželet a vrátil se do Sparty.

I Havlát hrál v září za nejbohatší český klub, ale jeho opakovaný návrat do zámoří je pravděpodobnější než to, že bude dál hrát za pražský klub. "Mluvit o nějakém angažmá mimo NHL je zatím předčasné," prohlásil Machala.

"My bychom o něj samozřejmě stáli, jeho práva pro extraligu ovšem nadále poatří Třinci," uvedl sparťanský manažer Luboš Koželuh. "Zatím ale žádné nové informace o jeho krocích nemáme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze