Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisté Havlíčkova Brodu potřebují vyhrát. Ani to však nemusí stačit

Momentka z kvalifikace o první ligu mezi Vsetínem a Havlíčkovým Brodem (bílá) | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

11 2017
Tribuna na stání zaplněná do posledního místa už hodinu před začátkem utkání. Permanentní skandování místních fans, z něhož běhá mráz po zádech. A před úvodním buly navíc i naživo zazpívaná česká hymna.

V takové atmosféře nastoupili v neděli večer ve Vsetíně druholigoví havlíčkobrodští hokejisté k veledůležitému třetímu zápasu kvalifikace o první ligu.

„Před takovou kulisou se hraje vždycky parádně. Lidi ve Vsetíně domácí tým ženou od začátku. Na druhou ligu je to neskutečná atmosféra,“ nešetřil chválou brodský útočník Tomáš Chlubna.

Nikdo z místních fanoušků před zápasem absolutně nepochyboval o vítězství svého týmu. Vsetín totiž ztratil pod vedením Jiřího Dopity v dlouhodobé části pouhých 11 bodů, z toho doma jen jeden!

„Dneska to rozhodneme, to je jasné. Vítězství i postup jsou naše,“ znělo ze všech stran ještě dřív, než se vůbec otevřely brány stadionu.

Už tak vysoké sebevědomí vsetínských fans ještě umocnila rychlá úvodní branka Tomáše Vávry ze 4 .minuty. „My se vrátíme,“ spustili okamžitě fanoušci v sektoru na stání. „Tam, kam patříme,“ doplňovali je ti, co Na Lapači v hledišti seděli.

Fotogalerie

Jenže Brod se s rolí obětního beránka odmítl smířit a necelé dvě minuty před koncem třetiny vyrovnal na 1:1. Stejná situace se pak opakovala ještě dvakrát, přičemž na 3:3 srovnávali svěřenci trenéra Romana Kaňkovského pouhých 25 vteřin před vypršením normální hrací doby.

„Jeli jsme sem s tím, že tady necháme úplně všechno,“ uvedl Chlubna. „Bohužel to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo,“ nastínil následný neradostný konec z pohledu Bruslařského klubu.

Dvacet vteřin po začátku prodloužení totiž udělal hrubou chybu v rozehrávce obránce Tomáš Semrád. Jeho zaváhání chtěl napravit brankář Čeněk Novák, jenže oba nakonec „převezl“ vsetínský René Kajaba, který poslal puk do odkryté brány a dostal tak Lapač do euforie.

„Je úplně jedno, kdo chyboval, jsme tým, takže je to věc nás všech,“ prohlásil Chlubna. „A teď budeme jako tým bojovat i doma proti Jablonci,“ dodal odhodlaně.

Po nedělním zápase mají Vsetín a Havlíčkův Brod v tabulce stejný počet bodů, ovšem Valaši jsou na tom lépe po stránce skóre.

Úkol pro Brod zní tedy před středečním duelem (18.00) jasně – porazit Jablonec. A pokud možno co nejvyšším rozdílem. Pak už bude záležet na Vsetínu, jak si ve čtvrtek v Jablonci s hozenou rukavicí poradí.

Na náš tým jsem ohromně pyšný, říká kapitán Třetina

Kapitán druholigových hokejistů Havlíčkova Brodu Miroslav Třetina v novém roce...

Údaj o teplotě ukazoval chvilku před začátkem kvalifikačního zápasu mezi domácím Vsetínem a Havlíčkovým Brodem, že v hale stadionu Na Lapači je 15 stupňů. Jenže to ani zdaleka nebyla konečná hodnota.

Dramatické situace během utkání řádně zatápěly pod kotlem, až se zde v první minutě prodloužení vyšplhala teplota na 24 stupňů. V té době totiž Lapač explodoval po rozhodujícím gólu Reného Kajaby.

Ještě předtím však zažil stadion také jedno prudké ochlazení. Nadšení vyprodaného hlediště totiž doslova zmrazil 25 vteřin před vypršením normální hrací doby brodský útočník Miroslav Třetina, který proměnil nařízené trestné střílení a poslal zápas za stavu 3:3 do prodloužení.

Neuměl si vybrat

„Věřil jsem si,“ přesvědčoval brodský kapitán. „Jen se mi do hlavy vkrádaly dvě myšlenky, což je vždycky blbě. V poslední době jsem totiž dal dva nájezdy – jeden pod vyrážečku a druhý do kličky na bekhend... No prostě jsem si neuměl vybrat,“ svěřil se.

Nakonec vsadil na variantu číslo dvě. Jenže už po dvaceti vteřinách prodloužení přišel brodský zkrat. „Jsme obrovsky zklamaní, protože jsme nebyli horší,“ povzdechl si Třetina.

„Na druhou stranu nám celá republika předpovídala, že dostaneme se Vsetínem dvakrát desítku, a my jsme s ním přitom dvakrát dokázali hrát prodloužení. Jsem na náš tým a naše kluky ohromně pyšný. Ukázali jsme těm, kteří na nás plivali, že umíme bojovat is nejlepším druholigovým týmem v republice,“ dodal.

Případný postup do první ligy už ale Brod nemá ve svých rukou. V posledním duelu dnes musí na domácím ledě porazit Jablonec a pak čekat, jak bude hrát ve čtvrtek Vsetín v Jablonci. „A tam se nehraje zrovna dobře. Teda pokud tam Vsetín nepojede s nějakým kufříkem,“ pousmál se zkušený brodský forvard. „Naděje každopádně umírá poslední. Ještě není hotovo,“ věří Třetina.Najdete na iDNES.czmobilní verze