Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brodu chybí peníze. Postoj pivovaru je neseriózní, říká jeden z majitelů

Trojice Ondřej Švaňhal (uprostřed), Antonín Melka a Pavel Sedláček v dresu havlíčkobrodského týmu. | foto: Eva Streichsbierová, MF DNES

7 2015
Dosud nevyplacené peníze za brankáře Víta Vaněčka a postoj Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod stojí podle Evžena Vopelky za problémy brodského klubu.

Jeden z majitelů HC Havlíčkův Brod Evžen Vopelka stále tvrdí, že A-tým bude pro příští sezonu přihlašovat druhou ligu. Jenže to by musel klub nejprve vyřešit celou řadu finančních restů.

„Máme na to celý květen. A já věřím, že by to mělo dopadnout dobře,“ zůstává optimistou.

Je pravda, že hráčům dlužíte skoro čtyři výplaty?
To ne, dlužíme jim dvě. Máme na to splátkový kalendář.

Který ale podle některých hokejistů nedodržujete...
Od února čekáme na peníze ze svazu, jenže ten dělá mrtvého brouka. Jde o peníze za přestup brankáře Vaněčka do NHL. Ale na těch sedí svaz, který si klade zbytečné podmínky.

Můžete prozradit jaké?
Nám prezentovali, že do toho má být zahrnuta i brodská mládež, přitom hráče prodával HC Rebel. Směrnice říkají, že peníze budou vyplacené klubu. Liberec už je dávno dostal, jen my to celé řešíme už někdy od prosince.

Ale chápete, že hráči z něčeho musí platit běžné výdaje. A navíc také sociální a zdravotní pojištění...
Já vím, že klukům už dochází trpělivost. Ale můžu vám říct, že mě už taky značně. Vezměte si třeba jen takový pivovar. My jsme nosili celou sezonu Rebel v názvu klubu a oni nám nedali ani korunu.

Ani jste od Měšťanského pivovaru nedostali žádné vysvětlení?
Domluvili jsme se, že nám dají 200 tisíc korun, úplně minimální částku. A teď nám tu fakturu vrátili s tím, že nám nedají nic. Takový je tam přístup. Vedení pivovaru je z mého pohledu neseriózní partner. Proto se taky budeme jmenovat už jen HC Havlíčkův Brod.

Dobře, ale to pořád neřeší situaci s nevyplacenými penězi hráčům...
Ale souvisí to. Kdyby nám pivovar dal těch dvě stě tisíc, my bychom k tomu něco přihodili z jiných peněz a mohli jsme hráčům zaplatit. Jedna vlna splátkového kalendáře činí asi 430 tisíc, druhá o něco míň.

Neustále se však točíme v oblasti kdyby. Zeptám se tedy přímo – jak hodláte celou záležitost s platy hráčů řešit?
Já se o to starám každý den. Tolik se teď nevěnuji ani své vlastní podnikatelské činnosti. Prostě už jen proto, že jsem osoba, která za dva roky nanosila do hokeje v Brodě velké množství peněz, bych byl rád, aby to dobře dopadlo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze