Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Není na vůli svazu, jestli peníze Brodu uvolníme, tvrdí právník

Havlíčkobrodští hokejisté slaví gól. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

7 2015
Za to, že brodští hokejisté už několik měsíců nedostali výplatu, prý může Český svaz ledního hokeje. Vedení HC Havlíčkův Brod totiž tvrdí, že svazoví činovníci zadržují peníze, které klubu náleží.

„Tak to ale není. Ty peníze jsou momentálně na účtu svazu zablokované na základě rozhodnutí Policie České republiky a není tudíž možné s nimi nakládat,“ vysvětluje situaci svazový právník Lukáš Kuhajda.

Můžete prozradit, proč ony zmiňované peníze policie zadržuje?
Jako náhradní hodnotu pro případ, že by byl některý ze subjektů, proti kterým je vedeno trestní oznámení, vyzván k povinnosti uhradit škodu z toho vyplívající.

Pro klub je tedy nyní tahle částka nedobytná?
Ano. Z rozhodnutí vyplývá, že jsou trestně stíhané jednak fyzické osoby a pak také dvě právnické. Tedy akciová společnost a spolek. A samozřejmě, že policie si prostředky, o kterých věděla, zajistila. Takže dneska není na vůli svazu, jestli Brodu peníze poskytneme, nebo ne. My je jednoduše poskytnout nemůžeme.

Bavíme se o sumě 2,7 milionu korun?
Plnění, které jde z NHL, je rozdělené na dvě poloviny. A teď momentálně se jedná o tu první, což 2,7 milionu korun určitě není. Mluvíme o částce pohybující se kolem jednoho milionu. A z té ještě určitý podíl přísluší klubu, odkud hráč do NHL přišel (extraligový Liberec – pozn. red.). Přesnou sumu tady momentálně nemám.

Mohla by podle vás policie zadržet i druhou část výchovného?
Ano, předpokládám, že se to stát může. I když vůbec netuším, o jakou škodu by mělo jít v případě odsouzení. Jestli třeba touto sumou, kterou už dneska policie zajistila, bude škoda eventuálně pokrytá.

Opravdu netušíte, jak velká škoda by mohla být nakonec vyčíslena?
Je dost možné, že v usnesení se tenhle údaj někde vyskytuje, ale já si myslím, že spíš ne. Že jsou tam jen vyjmenované osoby, proti kterým je vedeno trestní stíhání. Ovšem nejsem si tím úplně jistý.

A je tam konkrétně vypsáno, komu brodský klub dluží? Jestli se to týká i hráčů?
Možná ano, avšak podle mého názoru se to nebude týkat závazků k soukromým osobám. To jsou spíš nějaké veřejné peníze. Berte to tedy jako informaci, kterou si nejsem jistý.Najdete na iDNES.czmobilní verze