Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dluhy zůstávají. Přesto má hokej v Havlíčkově Brodě jasnější obrysy

Trojice Ondřej Švaňhal (uprostřed), Antonín Melka a Pavel Sedláček v dresu havlíčkobrodského týmu. | foto: Eva Streichsbierová, MF DNES

23 2015
Situace kolem havlíčkobrodského hokeje se začíná pomalu ale jistě vyjasňovat. Pořád sice ještě zůstává kolem klubu několik nejasností, ovšem A-tým by měl ve městě pokračovat.

„Nám je jasné, že v návaznosti na mládež tady áčko hrát musí. Aspoň druhou ligu,“ říká jeden ze současných majitelů HC Havlíčkův Brod Evžen Vopelka. „Teď jde jenom o to, jestli zůstane jako HC, nebo se spojí s Bruslařským klubem. Vlastnická struktura se změní každopádně. Akcie nabízíme i městu,“ dodává.

Jenže pro město zřejmě nebudou atraktivní. „Když jsme podobnou žádost projednávali loni, tak zastupitelstvo neprojevilo zájem,“ upozorňuje starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. „Z toho by se tedy dalo usuzovat, že stejné to bude i nyní. Uvidíme.“

Ani to by ale nemusel být problém, havlíčkobrodský Bruslařský klub by totiž zájem měl. „Zatím je situace taková, že HC na nás převede všechny mládežnické licence a mládež tudíž bude v příští sezoně hrát kompletně pod BK. Co se týká „áčka“, tak do druhé ligy ho přihlásí HC, ovšem následně dojde k úzké spolupráci mezi oběma subjekty,“ vysvětluje šéf BK David Kozlík.

Dokonce už se řeší i otázka kádru a realizačního týmu. „Oslovujeme hráče, kteří by pro nás připadali v úvahu. A ti by zatím trénovali v rámci suché části přípravy pod vedením Richarda Cachnína spolu s juniory,“ hlásí Kozlík s tím, že příprava začne 4. května.

„Je však potřeba říct, že Richard bude mít povinnosti hlavně u mládeže, což znamená, že na led už by potom s A-týmem vyjel nový hlavní kouč,“ doplňuje.

Slib města stále platí

A podle něj může jít dokonce o staronového trenéra. „Je pravda, že jsme oslovili Vladimíra Jeřábka, který v Brodě působil už letos,“ přiznává šéf BK s tím, že ve hře je i další jméno. Post asistenta by pak mohl zaplnit jeden z odchovanců brodského hokeje. „Byl by u týmu jako hrající asistent. Jeho jméno ale zatím neprozradím.“

Obrysy druholigového týmu HC Havlíčkův Brod už jsou tedy téměř narýsované.

Jenže...

„Vše se bude odvíjet od vyrovnání všech závazků HC, včetně dluhu, který stále ještě leží na licenci,“ připomíná Kozlík hříchy z loňské sezony. „Jak říkám, my bychom o druhou ligu zájem měli, ale bez podpory města si to nedovedeme představit,“ upozorňuje.

Město se však pomoci nebrání. Finanční podporu už slíbilo v únoru. Byť s podmínkami. Přičemž tou nejhlavnější je už zmiňované převedení licencí na BK a zachování A-týmu v Havlíčkově Brodě. „Ano, tahle dohoda stále platí,“ ujišťuje Tecl.Najdete na iDNES.czmobilní verze