CSKA Moskva vs. Lev Praha

Utkání play-off Kontinentální hokejové ligy komentuje Michael Langr

CSKA MOSKVA - LEV PRAHA 3:2 (1:0, 0:1,1:1 - 1:0) po prodloužení
74:42
Góly CSKA střílí vítězný gól. Vymyslel ho opět Radulov, jenž objel dva hráče a za brankou nahrál zpět před brankoviště Rylovovi. Ten zaklekl a zakonečním k tyči vystřelil ruskému celku první bod v sérii. Druhý duel je na programu ve čtvrtek od 16:30.
74:00
Lev dvakrát vyhodil, druhé přesilovkové formaci CSKA se nedaří.
73:18
Tresty Radulov hodně zlobí v pásmu a vykoledoval další faul. Oystrck míří na trestnou lavici a CSKA bude hrát další přesilovku.
71:34
Řepík ač tísněn beky dorážel Birnerův pokus. Skákavý puk však ideálně netrefil a Staňa si poradil.
70:48
Rylov mířil v dobré šanci bez přípravy vedle a Lev je kompletní.
70:14
Po dalším zámku se odhodlal ke střele Radulov. Pálil z levého kruhu, Pöpperlemu puk vypadl, ale napodruhé ho přikryl před dotírajícími útočníky v červeném.
69:30
CSKA hraje přesilovku sterilně a navíc střílí vedle. Domácí se tak sami připravili o pásmo.
68:48
Tresty Lepistö si krásným bodyčekem poradil s Radulovem, který se snažil prosadit jeden na jednoho. Po další akci však už finský bek ruskou hvězdu fauloval a Lev se bude bránit v oslabení.
67:53
Birnerovu střelu na druhé straně vyrazil Staňa betonem.
67:23
Prochorkin otestoval Pöpperleho, jenž střelu přes beka vyrazil ramenem.
66:19
Surový zakončoval brejk Pražanů, Staňa však byl pozorný a neposedný puk nakoecn zkrotil.
65:55
Radulov podruhé v zápase skočil na led a koledoval si o filmování. Když se však zvedl, obkroužil branku a dostals e do šance, kterou vyřešil až Pöpperle.
64:01
Domácí se snaží často střílet. Igor Radulov však pálil z pravé strany vedle. Totéž Rjasenskij z druhé strany.
62:55
Grigorenko vypálil mezi beky, ale Pöpperle viděl a puk lapil do rukavice.
62:00
CSKA měl dva nebezpečné brejky: nejprve pálil Radulov z dálky, v dalším protiútoku jeli domácí tři na dva, Kvaša zatáhl sám puk po pravé straně až před branku, dostal se však do příliš ostrého úhlu.
60:50
Širokov zahrozil na druhé straně, ale s jeho střelou přes beka neměl Pöpperle problémy.
60:33
Hned v úvodu nastavení se do šance prodral Novotný, ale Staňa si s obtížemi poradil.
60:01
Začalo probloužení. Bude trvat 20 minut, poté případně následuje pauza a další prodloužení po vzoru play-off NHL.
60:00
Skončila třetí třetina.Ač na to Lev po druhém inkasovaném gólu rozhodně nevypadal, nakonec vybojoval prodloužení.
58:23
Lev se dvarkrát musel bránit zámku soupeře, Novotný však poté dobře zablokoval střelu od modré a dostal puk do středního pásma. Od té doby se CSKA do tlaku nedostal. Pražané jsou v pěti.
56:23
Hossa fauloval Rjasenského a míří na trestnou lavici na 2+10 minut. Slovenský útočník rozhodně nemá svůj den - spálil dvě šance a teď podruhé oslabil tým v nepříjemný moment před kocnem třetí třetiny.
56:17
Góly Řepík vyrovnává na 2:2. Ve chvíli, kdy to nevypadalo na žádný velký tlak hostů, se prosmýkl Řepík po dobrém přiťuknutí mezi beky. Sám před Staňou vypálil k tyči a vyrovnal.
54:32
Klepiš po buly pěkně přeťukl puk Danielssonovi, jenž pálil bez přípravy z kruhu. Staňa byl u tyčky připravený.
54:00
Moskvané se soustředí na obranu. Nikam se neženou, přenechali Lvu puk, ale soupeře nepouští do pásma.
52:00
Rachůnek se dvakrát snažil táhnout individuální akci, ale vždy byl o puk obrán. Lev se nemůže dostat do náporu, který potřebuje k vyrovnání.
49:48
Pražané přesilovkovou možnost vyrovnat nevyužili, CSKA je v pěti.
48:40
Němec řídí přesilovku od modré. Dvakrát nahrával na střelu z první, ale ty byly vždy zblokovány. Pak sám pálil, Staňa ovšem puk vyrazil.
47:48
Tresty Lev bude hrát přesilovku. Vybojoval ji Novotný, který se přes Kvašu dral k brance a soupeř ho musel faulovat.
47:11
Důležitý moment A. Radulov se dostal do samostatného úniku. na Pöpperleho vyzkoušel Forsbergův blafák, který brankář jen tak tak vyškrábl a udržel tak naděje českého celku.
46:02
Góly CSKA opět využívá přesilovku a vede 2:1. Střelu od modré Pöpperle vyrazil ke KVašovi, jenž puk dorážkou s pomocí Oystrickovy brusle poslal do branky.
45:28
Tresty Radulov nebezpečně hledal před brankou Perssona, tomu znemožnil zakončit Řepík, ovšem nedovoleně. CSKA bude hrát přesilovku.
43:00
CSKA začal třetí třetinu náporem, ale Lev dobře brání. V jediné další šanci letěl puk podél Pöpperleho betonu vedle.
40:42
Alexander Radulov se řítil do brejku, ale stíhl ho Klepiš, který mu v šanci výtečně vypíchl puk holí.
40:01
Začala třetí třetina..
40:00
Skončila druhá třetina. Lvu v ní pomohlo vyrovnání v přesilovce. Poté se stal CSKA minimálně vyrovnaným soupeřem, v některých fázích hry měl dokonce výrazně více ze hry. Obráncům se daří hlídat hvězdného Alexandra Radulova, jen Mikuš dnes není příliš jistý. Celkově však Pražané proti favoritovi působili o mnoho sympatičtěj než v 1. třetině a do závěru mají solidní naději.
39:45
První lajna Lva si vytvořila nápor, ale obránci CSKA dokázali zblokovat puky po obou Novotného pokusech.
38:59
Monja zůstal ležet na ledě po střetu s Hossou, který ho dorhál u mantinelu. Diváci pískají, ale vylučovat se nebude.
37:26
Je po přesilovce, český tým se v ní k ničemu nedostal.
36:40
Radulov vyhodil puk z pásma a Lev se musí znovu snažit se do něj dostat.

Góly a nahrávky: 13. I. Radulov (A. Radulov), 47. Kvaša, 75. Rylov (A. Radulov) - 25. Vrána (Řepík), 58. Řepík (Oystrick)

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Krejčík, Mikuš, Maenpaa - Danielsson, Novotný, Klepiš - Řepík, Vrána, Birner - Surový, Karamnov, Hossa - Cipulis, Sekáč, T. Rachůnek - CIngel.
CSKA: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Markov, Ožiganov, Morrisonn, Denisov, Kondratěv, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Davis, Žarkov, Širokov - Grigorenko, Kvaša, Monja - Prochorkin, Sprukts, Ljubimov.