Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Heatley: Holky máte v Praze pěkné

27 2004
Praha - Na mistrovství světa v Česku patří k vůbec nejslavnějším hokejistům. Snad právě proto není snadné kanadského útočníka Danyho Heatleyho zastihnout. Kanadský tým si svůj klenot hýčká. Když má dojít na rozhovory, Heatley si nejdříve odbude pár přátelských interview se zámořskými novináři. Pro Evropany je k dispozici až pak, a to jen na chvilku.

Po pár minutách je nemilosrdně odvlečen pryč, snad aby unikl nepříjemným otázkám týkajícím se loňské tragédie, které by mohly hráče Atlanty Thrashers stále rozhodit.

Na fotografiích vypadá Heatley jako zakaboněný kudrnatý morous. Dojem divného patrona mu dodává i vyražený zub. Je to však jenom povrchní zdání.

Heatley sice mluví soustředěně a uvážlivě, ale často se mezi řečí usměje. Snad proto, že hrát na širokém evropském kluzišti ho baví. „Já si šampionáty v Evropě užívám. Je to možná něco jiného než NHL, ale já se tady cítím dobře,“ říká.

Mnozí zámořští hokejisté přitom o mistrovství světa moc nestojí. Proč vy ano?
Jak říkám, do Evropy jezdím rád (Heatley se narodil v německém Freiburgu, dětství však prožil v Kanadě - pozn. aut.). Na mistrovství světa se hrají výborné zápasy. Turnaje se účastní i hráči, kteří se prosadili v NHL. Všichni, i kluci od nás z Kanady a Ameriky, se na těchto turnajích snaží, co to jde. Nejedou na výlet.

Takže zámoří tenhle „evropský turnaj“ nepřehlíží?
Podle mě ne.

Vy jste za Kanadu hrál i loni, když ve Finsku získala světový titul. Který z těch dvou kanadských výběrů je silnější, loňský, nebo ten letošní?
No , tak tohle je velmi těžká otázka (úsměv). Oba celky mají něco. A oba spojuje jedna společná vlastnost strašně moc chtějí vyhrávat. Snad budeme v Praze stejně úspěšní jako loni ve Finsku.

Vaše úvodní těžce vybojovaná remíza s Rakušany tomu však příliš nenasvědčuje...
Rakušané nás trochu zaskočili, to musím uznat. Hráli jednoduše a na nás to chvílemi platilo. Naštěstí jsme to v závěru srovnali.

Jak se vám vůbec líbí v Česku? Byl jste někdy předtím v Praze?
Ne, nebyl. A musím říct, že je to vážně nádherné město. Slyšel jsem už dřív, že je plné krásných památek.

Když bylo v roce 1992 mistrovství světa v Praze naposledy, kanadský útočník Glenn Anderson si u Staroměstského náměstí kupoval proslulé české sklo. Povezete si ho domů také?
Sklo? Tak to vážně nevím (úsměv). Je to možné.

Češi bývají obvykle hrdí na tři věci - na české pivo, na české dívky a na české hokejisty. Co z toho myslíte, že je tady nejlepší?
Abych řekl pravdu, tak i tady je ze všeho nejlepší vyhrát hokejové utkání. Třeba právě nad českými hokejisty. Ale jinak - přiznávám, holky chodí po Praze taky pěkné (úsměv). Zato o pivu zatím nemám co říct.

A co Sazka Arena? Její tvůrci se chlubí, že je to nejkrásnější aréna na světě.
Je opravdu pěkná, to je fakt. Myslím, že jí do stadionů v NHL neschází vůbec nic.

Zdrcený Dany Heatley (s berlemi) v doprovodu scouta Atlanty Dana Marra.

Dany Heatley, útočník Atlanty, který 29. září havaroval se svým Ferrari, sebe zranil a spoluhráče Dana Snydera zabil, sleduje zápas Thrashers s Tampa Bay Lightning.

Dany Heatley z Atlanty opouští střídačku a chystá se skočit na led. Zápas s St. Louis skončil remízou.

Návrat Danyho Heatleyho. Pravé křídlo Atlanty se chystá na svůj první zápas po nehodě, kterou mělo v září.

Forward Atlanty Thrashers Dany Heatley (vlevo) byl takto zastaven před bránou Calgary Flames obráncem Toni Lydmanem.

Dany Heatley (uprostřed) z Atlanty slaví se spoluhráčem Shawnem McEachernem svůj gól Montrealu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze