Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Heatley se má ve středu vrátit do zápasu

28 2004
New York - V zápase se St. Louis se chce útočník Dany Heatley z Atlanty vrátit do dění NHL. Třiadvacetiletý Kanaďan se léčil od zářijové nehody, při níž se zabil jeho kamarád a spoluhráč Dan Snyder. Heatley začal před deseti dny trénovat a je připraven na návrat. "Chci hrát, asi to ze začátku půjde ztuha, ale cítím, že jsem připravený," řekl Heatley po úterním tréninku novinářům.

Přesto v Heatlym zůstal stín obav. "Je to už dlouho, co jsem naposledy hrál, obávám se, jak to půjde," přiznal po chvíli.

Když v černém ferrari koncem září narazil do betonového sloupu, přetrhl si vazy v koleni, zlomil čelist, ale nejvíce jej zranilo, že kamarád nehodu nepřežil. Náraz jej vymrštil z auta a zraněním hlavy a páteře po šesti dnech podlehl.

Heatley sice měl alkohol v krvi, ale jeho hladina  nepřesahovala povolenou normu. Snyderovi rodiče mu navíc veřejně odpustili, a tak by měl být jeho případ posuzován jen jako nehoda. Vyšetřování však ještě neskončilo.

Heatley se krátce před Novým rokem poprvé vrátil na led a v  hale jej při tréninku uvítalo na sto fanoušků. S hokejisty Atlanty se připravoval posledních deset dnů a po úterním tréninku se s koučem Bobem Hartleym dohodli, že jej zařadí do nominace pro duel se St. Louis.

Ačkoli se po vážném zranění vrací poměrně brzy, mělo by jej čekat plné vytížení. "Když už bude zpátky na střídačce, bude hrát normálně. Není to hráč jen na nějakých deset minut v zápase," uvedl generální manažer Don Waddell na adresu nejlepšího nováčka NHL v roce 2002. V předchozí sezoně skončil Heatley s 89 body devátý v soutěži produktivity.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze