Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejda mohl dostat víc, kvůli dceři ale zůstal

Jan Hejda se připravuje na mistrovství světa | foto: ČTK

1 2008
M o n t r e a l - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - V Columbusu podepsal novou tříletou smlouvu, která mu zajistí roční příjem dva miliony dolarů. Kdyby licitoval, mohl mít jinde třeba víc, jenže hokejový obránce Jan Hejda bral ohled na svou malou dcerku.

"Loni si v Edmontonu našla spoustu kamarádů a my se stěhovali. V Columbusu teď navíc chodí do školy a nechtěl jsem ji znovu vytrhávat z prostředí. Chtěli jsme se usadit na jednom místě," vysvětloval Hejda.

Proto mu bylo od začátku jasné, že o novém kontraktu začne vyjednávat s týmem Blue Jackets.

Prostředí v Columbusu vyhovuje celé jeho rodině. "I počasí je tam podobné jako v Čechách. Město sice není tak velké, ale zato čisté a bezpečné. Když to porovnám s jinými v Americe, nežije tam tolik Mexičanů a děti se tam vychovávají dobře."

Ani po hokejové stránce si robustní obránce nemůže stěžovat. Na ledě tráví spoustu času a upozornil na sebe také nevídanou bilancí plus/mínus s dvaceti kladnými body, což je klubový rekord.

"Celou sezonu jsem nastupoval proti nejlepším útokům soupeře. Jsem v mužstvu kvůli bránění, tak se snažím hrát hlavně zodpovědně. A ty plusové body? S těmi jsem měl taky dost štěstí," říká skromně.

I tak však Columbus na play-off znovu nedosáhl. Proč?

"Chybí nám v týmu pořádný střelec. Kromě Ricka Nashe nedokáže dát nikdo pětadvacet gólů za sezonu. A i když je to skvělý hokejista, je přece jenom mladý a ještě neumí být tím správným mazákem v kabině. Potřebovali bychom někoho, jako byl Adam Foote," myslí si Hejda.

Ambice Columbusu na další sezonu jsou však podle něj vysoké.

"Slyšel jsem, že máme mít víc peněz a samotný postup do play-off by neznamenal splnění cílů. Klub by chtěl ještě výš. Proto mě překvapilo, že odešel Sergej Fjodorov. Někdy je to v Americe asi víc byznys než hokej."Najdete na iDNES.czmobilní verze