Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejda ve čtvrtfinále nechce Finy a Švédy

29 2004
Praha - O postupu hokejové reprezentace do čtvrtfinále mistrovství světa nikdo nepochybuje. Tam ale čeká český tým těžká zkouška. Soupeřem mohou být Švédové, Finové, Slováci, Rusové nebo Američané. „Koho bych si přál? Spíš koho bych nechtěl: Švédy a Finy,“ napsal v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES obránce Jan Hejda.

Odpovědi Jana Hejdy čtěte  ZDE

První těžký soupeř čeká hokejisty až v posledním zápase osmifinálové skupiny, kdy tým změří síly s Kanadou, předtím hrají s Rakušany a Švýcary. „Alespoň nebudeme na těžké zápasy unavení,“ hledá Hejda pozitivum v rozlosování hokejového mistrovství světa.

Nad otázkami čtenářů iDNES strávil urostlý hokejový obránce více než hodinu před čtvrtečním tréninkem. Odpovídal stručně, ale snažil se nevyhnout žádnému dotazu.

Občas se dlouze zamyslel, občas se pobaveně usmál. Někdy ale podivil nad téměř stejným zněním otázek. „Co na tohle mám říct?“ zoufal si nad další otázkou.

Nevyhnul se ani poznámkám o stavbě hokejového týmu, kde se čtenáři nejčastěji pozastavovali nad nominací hráčů ze Slavie. „To si děláte srandu ne? V týmu jsou tři,“ reagoval na jízlivou poznámku, jestli si v reprezentaci nepřipadá jako ve Slavii.

Nejčastěji kritizovaného Michala Supa se zastal: „Měl skvělou sezonu. Věřím, že v tak ofenzivním týmu bude velmi platným hráčem při hře dozadu.“

Hejdu naopak pobavil dotaz od čtenáře, který se jej ptal na Petra Průchu. Pardubický hokejista totiž seděl po jeho pravici u vedlejšího počítače. „Petr je opravdu velká naděje českého hokeje,“ začal diktovat hlasitě a s pobaveným výrazem. „V kabině sedí vedle mě a je drzej,“ dodal vzápětí.

V zápase proti Německu vstřelil Jan Hejda svoji premiérovou reprezentační branku. Fanouška, který se jej ptal, zda by mu neprodal puk, jímž ji dosáhl, ale zklamal: „Puky si neschovávám.“

Když mu dva čtenáři připomněli, že tým zatím nastřílel všechny góly o jedné branky a jeden mu dokonce vyčinil, že při utkání seděl za brankou, do které nepadl ani gól, odpověděl mu Hejda se smíchem: „Ale za to přece můžeš ty. Nosíš nám smůlu.“

Během odpovědí poodhalil několik drobností ze zákulisí českého týmu: V kabině hokejisté nejvíc poslouchají skupinu Kabát, volný čas tráví řada hráčů v místnosti s přístupem na internet, největší bavič v týmu je třetí brankář Dušan Salfický, Hejdův bývalý spoluhráč z CSKA Moskva.

Zatímco Salfický přestoupil po sezoně do ruského Čerepovce, Hejda by měl v Moskvě zůstat i v příští sezoně, pokud nezamíří do NHL, kde jej v minulém roce draftovalo Buffalo. „A pokud se vrátím do extraligy, bude Slavia prvním klubem, se kterým budu jednat.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze