Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejduk má novou smlouvu. Polepší si

6 2004
Toronto - Útočník Colorada Milan Hejduk pobírat v příští sezoně plat 5.7 milionů dolarů. Rozhodl o tom arbitrážní soud, který v těchto dnech projednává případy hráčů, jenž se nedohodli se svým klubem na nové smlouvě. Držitel trofeje Maurice Richarda pobíral v minulé sezoně plat 3.2 milionu amerických dolarů.

Klub Avalanche má právo verdikt soudu odmítnout a s Hejdukem smlouvu nepodepsat.  V tom případě by se ale pardubický odchovanec stal volným hráčem.

"Arbitráž trvala asi pět a půl hodiny a rozhodovala ji soudkyně, která se hokejem jinak nezabývá," uvedl Hejduk v rozhovoru s dopisovatelem ČTK.

Pakliže s Hejdukem smlouvu uzavře, což je velmi pravděpodobné, zvětší svůj už tak dost nafouknutý rozpočet.

Konečný verdikt se olympijský vítěz z Nagana a vítěz Stanleyova poháru dozvěděl ve čtvrtek večer doma. Zavolal mu ho jeho agent Jiří Crha.

"S výsledkem i s průběhem jednání jsem spokojen. Obě strany argumentovaly hlavně statistikami," řekl hráč, který v minulé sezoně NHL dal 35 gólů a na 40 branek přihrál.

Už nyní platí další velké hvězdy: útočníka Joe Sakica (8.74 milionů dolarů), obránce Roba Blakea (8.35 milionů) či Adama Footea (4.4 milionů). Klub také uplatnil opci 11 milionů na útočníka Petera Forsberga, ale dosud s ním neuzavřel smlouvu.

Arbitráž už řešila případ obránce Pavla Kubiny z Tampy Bay, jemuž přiřkla dvouletou smlouvu na 6,5 milionu dolarů. Soudní jednání nyní nejspíše čeká ještě Tomáše Kaberleho z Toronta. 

 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze