Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejduk možná posílí hokejisty Ústí

20 2004
Ústí nad Labem - Mimořádně nadaný útočník Milan Hejduk, král střelců v NHL, se prohání v dresu ústeckých hokejistů při prvoligovém zápase. Je start hvězdného odchovance v rodném městě utopií? Ne tak docela. „Bavili jsme se o tom už v létě a té myšlenky jsme se nevzdali. Jde o to najít s pardubickým vedením společnou řeč a vhodný termín,“ řekl ústecký kouč Pavel Hynek.

Ústecký generální manažer David Šaffer si s pardubickým protějškem Zbyňkem Kusým sedl k debatě o Hejdukovi dvakrát. „Prvně o tom nechtěl ani slyšet, druhé jednání bylo nadějnější,“ řekl Šaffer.

Ctižádostivé Pardubice zahájily sezonu tragicky, zpočátku se nedařilo ani Hejdukovi. Teď je situace odlišná. Mužstvo i hráč podávají zlepšené výkony. „Až se v tabulce posunou ještě výš, vložíme se do toho. Bude větší pravděpodobnost, že pardubické vedení svolí a pustí ho k nám,“ uvažuje Šaffer.

Ústeckému klubu nejde o trvalé posílení. „Po dobu výluky v NHL by za nás mohl Hejduk odehrát byť jen jediné utkání. Třeba v reprezentační pauze nebo v termínu, který by jemu i Pardubicím vyhovoval,“ prohlásil trenér Hynek.

Největší aktivitu v celé věci vyvíjejí dvě osoby. „Náměstek primátora Kubata, jenž má vazby na město Pardubice, které se v hokeji také angažuje, a především Milanův otec, jenž má velký zájem, aby se zde jeho syn na jeden dva zápasy objevil,“ řekl ústecký manažer.

Start excelentního hokejisty by byl pro fanoušky velkým lákadlem. Podaří se smělý plán uskutečnit? „Vidím to tak na 40 procent. Pardubice mají hlavně strach, aby se jim klíčový hráč u nás nezranil. Fyzické pojetí hry je v první lize jiné než v extralize,“ tvrdí Šaffer. 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze