Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejduk s pohárem zahájil školní rok

Milan Hejduk v jedné z ústěckých škol - Děti ze základní školy Mírová na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem prožily neobvyklý začátek školního roku. Mohly si prohlédnout i osahat nejcennější hokejovou trofej světa, Stanleyův pohár pro vítěze NHL. Ten jim představil jeho letošní držitel, český útočník týmu Colorado Avalanche Milan Hejduk (uprostřed), který do této školy chodil. | foto: Libor ZavoralČTK

3 2001
Ústí nad Labem - Na proslulý Stanleyův pohár si v pondělí při zahájení školního roku mohli sáhnout žáci Základní školy v Mírové ulici v Ústí nad Labem. Slavnou cenu jim přivezl ukázat bývalý žák školy Milan Hejduk, opora Colorada Avalanche, který má dnes trofej zapůjčenou. Pětadvacetiletý olympijský vítěz během necelé půlhodiny rozdal ve školní aule spoustu autogramů žákům i svým bývalým pedagogům. Někdejší Hejdukova třídní učitelka Ludmila Drobná prozradila, že slavný hokejista byl výborným žákem a měl od první až do osmé třídy prakticky samé jedničky.


Nejednou však po náročném ranním tréninku během vyučování únavou usnul. Ředitel školy a tělocvikář Karel Branda dodal, že Hejduk byl šikovný ve všech sportech a například v atletice pomáhal škole k úspěchům v Poháru Českého rozhlasu hned v několika disciplínách.

"Oslavy se Stanley Cupem zatím zvládám docela dobře," pravil Hejduk. "Někde se psalo, že za mnou a Martinem Škoulou přiletěla ze zámoří replika poháru. To není pravda, jedná se o originál. Pouze vrchní část poháru byla zapůjčena ze Síně slávy NHL z Toronta," podotkl hráč, který má za sebou už první část soukromých oslav.

V neděli se na oslavě na zahradě rodinného domu v Ústí nad Labem sešlo bezmála 200 lidí. "Dnes jich má přijít v Pardubicích asi patnáct tisíc," řekl křídelní útočník Colorada, než se s trofejí přesunul do Pardubic, kde vstoupil do 'velkého' hokeje.

Po odpolední show, která by měla skončit až hodinu před půlnocí, odletí v úterý Stanley cup do Finska, kde jej převezme coloradský útočník Ville Niemienen.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze