Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hejduk už trénoval, hrát ale ještě nebude

28 2003
Helsinky - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Po šesti dnech obul Milan Hejduk brusle a vyjel na led Hartwall Areny v Helsinkách. Zhruba půlhodinové rozbruslení si protáhl, spolu s náhradníky hrál proti trenérům "čunču", minizápas čtyři na čtyři na jednu branku. Večer proti Rakousku ale ještě nenastoupí. "Jsem docela rád, že nehraju. Je tu větší kluziště, je potřeba víc bruslit a na to se musím připravit. A navíc jsem pořád docela unavený," přiznal potíže s aklimatizací. Dále čtěte: Proti Rakousku se v brance představí Tomáš Vokoun x Představujeme Rakousko, dnešního soupeře českého týmu x Utkání sledujte od 19.00 v podrobné reportáži ZDE

"Časový posun je velký, v noci se mi nespalo moc dobře," dodává Hejduk.

Uvolněné rozbruslení má za sebou český tým před večerním utkáním s Rakouskem. Brusle obul i manažer reprezentace Zbyněk Kusý, na konci najížděl na fantóma trestných střílení Romana Málka. A napotřetí mu střelou k tyči dal gól.

"Jóóóóóó!" zazněl prázdnou Hartwall Arenou pokřik, jako kdyby Češi vyhráli mistrovství světa. Při prvních pouksech se Kusý naoko rozčiloval: "On chytá tágem, to se snad ani nesmí, ne?"

Ještě předtím jezdil na slávistického gólmana útočník Jiří Hudler. Postavil si na modrou čáru pět puků a nonstop vždy jeden sebral a řítil se na branku. V první sérii uspěl jen jednou, Málek už chtěl odjet do šatny ale Hudler mu nedal pokoj: "Zalez tam ještě, dáme si ještě jednu - a to uvidíš!"

A repete už vyšlo, sotva mladík proměnil první dvě penalty, brankář si jen lehl na led a sledoval, jak mu další puky padají do sítě. Hudler odcházel z ledu spokojeně, natěšený na večerní zápas. V něm si poprvé zahraje v útoku s Robertem Reichlem.

Náhradníci na druhé straně hřiště hráli na jednu branku s trenéry, které posílil Kusý. "Vyhráli jsme 8:4," ujišťoval asistent Vladimír Růžička. S Hejdukem si přitom na brankáře Trvaje zastřílel obránce Kolařík a útočník Michálek, který se s nejlepším střelcem sezony v NHL sešel na pokoji.

"To jméno mi něco říkalo, ale tady jsem ho viděl poprvé," uvedl Hejduk. "Ale na pokoji jsme si rovní, žádné, že je mladší, tak musí uklízet."

Mužstvo, které se postupně doplňuje hvězdami z NHL už je téměř kompletní, odpoledne má z Toronta přes Prahu přiletět poslední posila, obránce Tomáš Kaberle. Ten se s Hejdukem bude dívat na druhý zápas mistrovství z tribuny. Utkání s Rakouskem začíná v 19 hodin.

Jak vypadá program týmu v den zápasu?
(pozn. ve Finsku je o hodinu víc než v Česku)
9.00 Budíček a snídaně
10.45 odjezd na stadion
11.00 porada
12-12.45 rozbruslení
13.15 odjezd do hotelu
13.30 oběd
15.30 budíček
16.00 svačina v hotelu
18.15 sraz v kabině
20.00 zápas
22.45 odjezd do hotelu
23.00 večeře

Český útočník Milan Hejduk se po příletu ze Spojených států prohání na ledě v Helsinkách na tréninku hokejové reprezentace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze